متولد ۱۳۵۵،روستای عزیز آباد،جوانی علاقه مند به مردم،درخانواده ای مذهبی و معتقد به ارزشهای اسلامی دیده به جهان گشود، نامش ابوالفضل است، برگرفته از نام نامی علمدار کربلا و لقبش (ابوتراب) عنوانی بزرگ و پر مفهوم که پیامبر اکرم (ص)،علی علیه السلام را به این لقب افتخار داد ( ابوالفضل ابوترابی)

افتخار دیگر او آرم و نشانه شهید و شهادت است که بر سینه اش به یادگار مانده است. او فرزند شهید اسماعیل ابوترابی است که عمو ها و دایی او هم به افتخار شهادت نائل گشته اند .

۵ ساله بود که پدر بزرگوارشان به رسم هدیه بر دستها تقدیم محبوب شد و شهد شیرین شهادت را نوش جان نمود.

ابوالفضل کوچک، ۹ ساله بود که همراه خانواده به نجف آباد آمد وزندگی جدید را با فرهنگ غنی اعتقادی و فرهنگی این شهر عجین نمود.

تحصیلات خود در نجف آباد را در رشته راه و ساختمان به پایان رسانده ودر رشته حقوق در دانشگاه علوم قضائی تهران به ادامه تحصیل پرداخت، در سال ۱۳۸۱پس از اخذ مدرک رشته حقوق به امر قضاوت در اصفهان مشغول شد و همزمان قدم به عرصه امور خیریه گذاشته تا در خانه محبتش (مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست وبد سرپرست ) قسمتی از درد یتیمی کودکان را بکاهد.

در سال ۱۳۸۴ خدمت در منطقه خود را به مرکز استان ترجیح داد، سمت ریاست دادگاه عمومی بخش کرون که حاصلش خاطرات خوب مردم منطقه از خدمت صادقانه وخوش اخلاقی ایشان می باشد .

تنها ۳ سال بعد با توجه به شایستگی ها به عنوان دادستان شهرستان تیران وکرون منصوب گردید تا خدمتگذاری را در سنگر دیگری تجربه نماید، آنچنان که مردم می گویند درب دفتر ایشان همیشه برروی ما باز بود چرا که دادستان در ۱۱۲کمیسیون شرکت می کند واز نزدیک مشکلات مردم را در همه زمینه ها(صنایع ، کشاورزی ،اشتغال و…) لمس نموده است.

تلاش بی شائبه ومبارزه بارانت خواری وجلوگیری از تضییع بیت المال باعث شد تادر سال ۱۳۸۹ به عنوان بازپرس اصفهان منصوب شود.