ابوترابی: مانع تراشی دولت برای صنعتگران/ واگذاری زمین در ایران 212 روزه است

تیران و کرون- نماینده مردم شهرستان های نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت مانع تراشی برای صنتعگران نکند و فضا را برای فعالیت تهسیل کند.

به گزارش خبرنگار مهر ابوالفضل ابوترابی شامگاه شنبه در جمع صنعتگران شهرک صنعتی تیران و مسئولان شهرستان با اشاره به مشکلات صنعتگران اظهارداشت: در وضعیت فعلی کشور باید بیش از پیش به تولید توجه شود و فضا برای تولید در کشور ایجاد شود.

وی افزود: دولت مانع تراشی برای صنتعگر نکند و فضا را برای صنعتگر تسهیل کند و دغدغه های دیگر به جز تقلید باید از صنعتگر و تولید کننده دور شود.

نماینده مردم شهرستان های نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی افزود: تنها دغدغه تولید کننده باید موضوع تولید باشد ولی در کشورمان با وجود مشکلاتی که برای این قشر ایجاد شده آنها به تنها چیزی که نمی اندیشند تولید است و مشغول رفع موانع و مشکلات هستند.

وی با بیان اینکه نهادهای دولتی در بعضی مواقع برای صنعتگر و تولید کننده درد سر ساز هستند، گفت: بخشی از قوانین مشکل دارد و بخشنامه ها و قوانین ثبات ندارد و این مسائل قشر صنعتگر و تولید کننده را آزار می دهند و موانع بزرگی برای تولید کننده است.

فرآیند واگذاری زمین در ایران 200 روز بیشتر از کشورهای دنیاست

ابوترابی با بیان اینکه باید فضای واگذاری زمین برای تولیدکنندگان آسان و قانونی انجام شود، گفت: میانگین واگذاری زمین در کشورهای دنیا 12 روز است و این کار در ایران 200 روز بیشتر یعنی 212 روز است.

وی ادامه داد: وقتی با موانع و مشکلات در برابرتولید کننده می ایستیم چه انتظاری برای افزایش تولید داریم که باید موانع رفع و قوانین آسان و اصلاح شود.

50 درصد ازکارخانه های شهرک های صنعتی کشور تعطیل هستند

عضو کمسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زیر 50 درصد از شهرک های صنعتی فعال هستند، گفت: به طور متوسط در هر شهرک صنعتی 50 درصد از کارخانه ها تعطیل شده اند.

وی افزود: نقدینگی یکی از مشکلات و عامل مهم در تعطیلی کارخانجات است که به این دلیل کارخانجات تولیدی به سمت رکود و تعطیلی رفته اند.

ابوترابی ادامه داد: در شرایط فعلی تولید کنندگان باید تهدیدهایی مثل تحریم را به فرصت تبدیل و در جبهه اقتصادی پیش بروند که تولید کنندگان خط مقدم جبهه تولید و اشتغال هستند.

1 پاسخ
  1. سجاد دلاوري
    سجاد دلاوري گفته:

    ايا با حضور مدير شركت شهركها در محل كار در ساعت 8.5 و صرف صبحانه و سپس شركت در جلسات بيروني ترك محل كار ساعت 1.5 وعدم رسيدگي به مشكلات صنعتگران به بهانه هاي واهي بخشنامه و دادن زمين تو شهركهاي خوب به توصيه نمايندگان!!و تعيين معاونينو مدبران نا كارامد و نا لايق به توصيه نمايندگان!مديريت جهادي انجام ميشود؟و مشكلات صنعتگران حل ميشود؟حمايت از اين مدير را ببينيم يا دفاع از صنعتگران؟جاي بسي تاسف!!!!؟

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.