حل مشکل ۱۰ ساله آب شرب شهرک صنعتی تیران با پیگیری نماینده مردم در مجلس

این طرح با هزینه ای بالغ بر ۷۴۰میلیون تومان برطرف شد
خبرگزاری ایمنا: مدیر عامل شهرک صنعتی تیران گفت: معضل آب شرب این مجموعه که در ۱۰ سال گذشته مشکلات زیادی را برای تولید کنندگان به وجود آمده بود با پیگیری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با هزینه بیش از ۷۴۰ میلیون تومان بر طرف شد.

حسن فدایی مدیر عامل شهرک صنعتی تیران درگفت و گو با خبرنگار ایمنا در نجف آباد، ضمن اعلام این مطلب خاطر نشان کرد: پیش از این واحدهای تولید مواد غذایی در این شهرک آب شرب مورد نیاز خود را با استفاده از تانکر و همراه با مشکلات بسیار زیادی تامین می کردند ولی با حل این مساله علاوه بر افزایش ظرفیت واحدهای قبلی چندین کارخانه جدید مواد غذایی نیز در این مجموعه راه اندازی شده اند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود میزان اشتغال ایجاد شده بر اثر انجام این اقدام را بیش از سیصد نفر در مدت زمان یک ماه برآورد کرد و ادامه داد: در کنار چهار واحد فعال تولید مواد غذایی این شهرک دو واحد نیز به زودی تولیدات خود را به بازار عرضه خواهند کرد و ۱۰ کارخانه دیگر نیز در حال طی مراحل مختلف راه اندازی خود هستند.
مدیر عامل شهرک صنعتی تیران اظهار داشت: برای اجرای ۴۰۰ متر لوله کشی این طرح از مسیر انتقال آب حاجی آباد به نهضت آباد بیش از ۲۵۰ میلیون تومان هزینه شده که با اضافه شدن هزینه های مربوط به اخذ مجوز مجموع هزینه اجرای این پروژه به بیش از ۷۰۰ میلیون تومان رسیده و در صورت عدم اجرای آن در حال حاضر به بیش از یک و نیم میلیارد تومان بودجه برای راه اندازی چنین طرحی نیاز بود.
لازم به ذکر است؛ که همزمان با اجرای این پروژه و به پیشنهاد نماینده مردم در مجلس استخری نیز در شهرک صنعتی تیران به منظور ذخیره آبهای جاری و چاه موجود در آن ساخته شده تا از ذخیره آن برای مصارف واحد های صنعتی استفاده شود.
از پس آب صنعتی واحد های فعال در این مجموعه نیز برای آبیاری بیش از دوازده هزار و پانصد اصله درخت فضای سبز شهرک استفاده می شود که این امر کمترین فشار را برای شبکه توزیع آب منطقه به وجود آورده است./

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.