ابوترابي: گردشگری محور تدوین سند چشم انداز اصفهان است

اصفهان – خبرگزاري مهر: نماينده مردم شهرستان هاي نجف آباد و تيران و كرون گفت: سند چشم انداز توسعه استان در افق 1404 بايد با محوريت صنعت گردشگري تدوين شود چرا كه ديگر ساخت پالايشگاه و صنايع سنگين براي اصفهان افتخاري ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل ابوترابي شامگاه شنبه در نشست مشترك فعالان صنعتي و معدني با اعضاي مجمع نمايندگان استان اصفهان مجلس شوراي اسلامي در اتاق بازرگاني اصفهان اظهار داشت: سند چشم انداز استان اصفهان در افق 1404 بايد با همكاري فعلان اقتصادي تدوين شود.

وي با تاكيد بر اينكه ساخت پالايشگاه و صنايع سنگين ديگر براي اصفهان افتخاري ندارد افزود: امراض ناشي ازآلايندگي اين صنايع همچون طنابي بر گردن مردم استان افتاده است كه توسعه گردشگري، توجه به درآمد هاي حمل و نقلي،گسترش مشاغل خانگي و حفاظت از محيط زيست موارد ضروري و اجتناب ناپذير و در تدوين برنامه افق 1404 استان است.

سدسازي با هدف ساخت نيروگاه آبي اشتباه است

اين عضو كميسيون حقوقي و قضاي مجلس در ادامه  با انتقاد از ساخت سد هاي نيروگاهي گفت: با توجه به هزينه كلان در خصوص ايجاد نيروگاه هاي هسته اي در كشور ساخت سد بر روي رود خانه كارون با هدف توليد نيروي برق اشتباه و فاقد دليل منطقي است بلكه سد سازي بايد با هدف انتقال  آب صورت گيرد.

ابوترابي بيان داشت: بهتر است به جاي انتقال هزينه بر آب از دريا به فلات مركزي حجم زيادي از آب كارون كه وارد دريا مي شود را به اين منطقه انتقال دهيم.

وي با اشاره به استقرار يك چهارم از صنايع استان در 13 شهرك  و ناحيه صنعتي شهرستان هاي نجف آباد و تيران كرون،گفت: مركز تخصصي كاشت گياهان دارويي  به وسعت پنج هزار هكتار احداث شده و همچنين كلينيك صنعت در نجف آباد نيز در پنج هكتار ساخته مي شود.

نماينده مردم شهرستان هاي نجف آباد و تيران و كرون در ادامه اظهار داشت: بررسي طرح تامين اجتماعي فراگير و نيز اصلاح قانون چك در جهت رفع موانع كسب و كار تلاش هاي اخير نمايندگان مجلس است.

حماسه اقتصادي با تعطيلات محقق نمي شود

ابوترابي از تشكيل كارگروه طرح ساماندهي تعطيلات سالانه كشور در مجلس خبر داد و گفت: كشور ايران در سال حدود پنج ماه و  روز تعطيلات دارد كه اين عدد زيادي در سطح جهان است.

وي يادآور شد: حماسه اقتصادي با وجود اين رقم بالاي تعطيلات هرگز محقق نمي شود چرا كه هر يك روز تعطيلي يك ميليارد دلار به كشور خسارت وارد مي كند.

اين عضو كميسيون حقوقي و قضايي مجلس شواي اسلامي افزود:  البته برادشتن برخي تعطيلات امكان پذير نيست اما كار گروه ذكر شده از نطقه نظرات مراجع براي كاهش و بهبود تعطيلات استفاده مي کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.