سالروز ورود آزادگان به کشور

“سیرنیوز”: دوري از وطن و خانه و خانواده ، باران شكنجه هاي جسمي و روحي، حبس شدن در جعبه هاي فلزي زير نور آفتاب، شلاق خوردن با كابل سيمي و نداشتن لباس مناسب ، شبهاي دعا و توكل و خلوتگاههاي عبادت و امتحاني سخت تر از جانفشاني در جبهه هاي جنگ كه با سربلندي به پايان رسيد.
به گزارش سیرنیوز؛ اما بالاخره آمدند و لبخند و شوق را به سيماي ماتم زده وطن هديه كردند.
نسيم، آن روز، بي تابانه به خانه آمد و مژده آمدنشان را به تمام گل ها رساند، اگرچه هنوز خاطره رفتنشان، در حافظه كوچه جاري بود، همان روز كه مادرم كاسه اي نور پاشيد پشت سرشان و كوله بارشان پر بود از توكل و يقين.
انگار وطن زير لب مي گفت: چه دير گذشت دقايق دوري ! سالها هواي نبودتان را نفس كشيديم و امروز ناگهان در آمدنتان ، اشك شوق است كه بر گونه دلتنگي جاريست.
چه قدر حقيرند كوه ها، در برابر استواري گام هايتان و چقدر ناتوانند پرنده ها براي رسيدن به بلنداي شانه هايتان.
مدت ها بود كه جاده ها گوش خوابانده بودند عبور زمان را؛ براي شنيدن آهنگ قدم هايتان، كوله بار غربتتان را پشت دروازه هاي شهر بگذاريد ! اينجا همه با صدايتان كه در آن حزن هزار قناري عاشق گرفتار پنهان است، آشنايند.
اينجا همه شما را مي شناسند.
آمده ايد تا خاطرات حماسه شيران وطن را چون فانوسي بر تمام كوچه هاي تاريخ بياويزيد تا ياد رشادت جوان مردان، از خاطره روزگار پاك نشود.
آمده ايد تا يادمان بماند پرستوهاي مهاجر، هرگز راه خانه را گم نمي كنند.
راستي كه هر چه بگوييم و بنويسيم باز هم قلم ناتوان است از وصف شور و حال آزادگان و از حال و هواي روزي كه از كوچ پاييزه مي آمدند تا هواي وطن را بهاري كنند.
آنجا كه پدر تمام آزادگان وطن ، امام خميني ( ره ) در وصف آن شير مردان مي فرمايند: ‘ما را چه رسد كه با اين قلم هاي شكسته و بيانهاي نارسا در وصف اسرا كه سلامت خويش را از دست داده اند، مطلبي بنويسيم يا سخني بگوييم ؛ زبان و بيان، عاجز از ترسيم مقام بلندپايه عزيزاني است كه براي اعلاي كلمه حق و دفاع از اسلام و كشور اسلامي جانبازي نموده اند.’ ما نيز سر تعظيم در مقابل آزادمردان وطن فرود مي آوريم چرا كه قلم و بيان قاصر ما هرگز نمي تواند گوياي آن همه جانبازي و عشق و شور باشد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.