ابوترابی: باید نصف مالیات داده شده، به استان اصفهان بازگردانده شود

نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی استان اصفهان مالیات 2500 میلیارد تومانی را پرداخت می‌کند باید حداقل نصف این مبلغ و حتی بیشتر به استان پس داده شود.

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان اظهارکرد: استان اصفهان 2500 میلیارد تومان مالیات پرداخت کرده است که تنها 800 میلیارد تومان آن پس داده شده که اصلا به حق نیست. حداقل باید نصف این مبلغ و حتی 70 درصد آن به استان پس داده تا عدالت رعایت شود.

وی افزود: البته قانونی داریم که مناطقی که کمتر توسعه یافته‌اند از مالیات مناطق بیشتر توسعه یافته استفاده کنند که ما هم این قانون را قبول داریم، اما نه به این صورت غیر عادلانه.

ابوترابی تصریح‌کرد: مشکل آب استان نیاز به یک برنامه ریزی صحیح دارد تا هرچه زودتر رفع شود. وزارت نیرو در بحث آب کارون اشتباه استراتژیکی را مرتکب شد. ما دیگر نباید با سد تولید برق کنیم و باید استراتژی تولید برق را تغییر دهیم و استفاده بهتری از فلات مرکزی ایران کنیم.

نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی در خصوص آلودگی هوا گفت: بحث محیط زیست به برنامه‌ریزی‌های استانی برمی‌گردد و بیشتر جنبه استانی دارد تا ملی و یک مدیریت قوی را در استان اصفهان طلب می‌کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.