ابوترابی خبرداد: بررسی موضوع تغییر پایتخت در کمسیون شوراها در هفته جاری

خبرگزاری ایمنا: نماینده مردم شهرستان های نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح بررسی موضوع تغییر پایتخت در کمسیون شوراها در هفته جاری مورد بررسی قرار می گیرد.

ابوالفضل ابوترابی در گفتگو با خبرنگار ایمنا در تیران و کرون، با بیان اینکه موضوع تغییر پایتخت در کشور توسط تعدادی از نمایندگان مطرح شده است، اظهار داشت: با امضا نمایندگان و ارائه به هئیت رییسه مجلس بررسی این موضوع در کمسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی هفته آینده بررسی می شود.
وی افزود: موضوع تغییر پایتخت به جهت اشباع تهران و مشکلات ناشی از تراکم جمعیت بررسی می شود که مکان بعدی برای پایتخت در جلسات مشترک بین نمایندگان قوای دیگر بررسی خواهد شد.
نماینده مردم شهرستان های نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی نیز در خصوص قانون اصلاح چک نیز اظهار داشت: در این هفته در جلسه مشترک کمسیون حقوقی، قضایی و کمسیون اقتصادی مجلس اصلاح قانون چک بررسی خواهد شد.
وی در خصوص لوایح جدیدی که در حال بررسی است نیز گفت: با توجه به اینکه افرادی که زیر ۱۰ سال بیمه بازنشستگی پرداخت کرده اند و سرپرست خانواده فوت کرده در حال حاضر اعضای خانواده مشمول مستمری نمی شوند که در قانون جدید اصلاحاتی انجام می شود.
ابوترابی اضافه کرد: در قانون جدید خانواده با پرداخت سال های باقیمانده تا ۱۰ سال می توانند ماهانه ۱۰ روز حقوق دریافت کنند که این طرح دو فوریتی این هفته در مجلس مطرح می شود

1 پاسخ
 1. حامد
  حامد گفته:

  با سلام و عرض احترام خدمت نماینده ی مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی

  تیم وبلاگ بچه های نجف آباد از شما درخواست می نماید نسبت به حفظ و مرمت برج های دوقلوی صفا پیگیر باشید تا به تاریخ نپیوسته اند. اخیرا مالکان این اثر تاریخی از دیوان عدالت اداری اجازه ی تخریب این بنا را دربافت نموده اند. متاسفانه میراث فرهنگی زیر بار مرمت تنها برج های مکعبی دنیا نمی رود و همچنان این برجها پس از ثبت در سال 79 در خطر تخریب می باشند.
  پنگ خانه ها هم که اولین ساعت های آبیاری دنیا به شمار می آیند در چنین وضعیتی به سر می برند. و شهرداری نجف اباد دندان برای تخریب این بنا و نابودی ان تیز کرده است.
  عصارخانه ی اخلاقی نجف آباد در خطر تخریب است و هنوز مرمت نشده است. عصارخانه ای که فقط نمونه ی ان در اصفهان و نجف آباد یافت می شود.
  البته تیم وبلاگ شاهد تلاش های شما بوده اند و اما راهکاری که نجف اباد را از بحران های تاریخی نجات می دهد وجود دفتر مستقیم میراث فرهنگی و گردشگری در نجف آباد می باشد.

  امیدوریم شاهد تخریب این بناها نباشیم.
  حامد علی اکبری
  مدیریت وبلاگ بچه های نجف اباد
  hamed-najafabad1390.blogfa.com

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.