تاکنون 90درصد از هزینه های ساخت و نگهداری مساجد را مردم پرداخته اند

خبرگزاری ایمنا: رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تیران و کرون گفت: تاکنون بی شک ۹۰درصد از هزینه های ساخت، نگهداری و اداره مساجد را مردم پرداخته اند و نزدیک به ۱۰درصد از این هزینه ها توسط دولت انجام گرفته که نشان از همت مردم برای مسائل دینی خود است.

حجت الاسلام حسن عباسی در گفتگو با خبرنگار ایمنا در تیران و کرون، با بیان این مطلب اظهار داشت: در شهرستان تیران و کرون بیش از یکصد مسجد وجود دارد که ۴۷ باب آن دارای روحانی بوده و ۲۰ روحانی برای مساجد این شهرستان نیاز است.
وی افزود: ممکن است در یک روستا سه مسجد ساخته شده باشد و تنها یک مسجد آن فعال است که با اضافه شدن ۲۰ روحانی دیگر توسعه فعالیت‌های فرهنگی با محور مسجد در هر روستا و محله و برپایی نماز جماعت در بخش های مختلف این شهرستان را شاهد خواهیم بود.
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تیران و کرون بیان داشت: نهادینه سازی تفکر فرهنگی در بین متولیان مساجد رویکرد برنامه ریزی های بخش مساجد شهرستان تیران و کرون است که تاکنون با برگزاری همایش های فرهنگی، دیدار چهره به چهره با متولیان مساجد و ارائه برنامه به مساجد در تحقق این موضوع تلاش شده است.
وی ایجاد پایگاه های فرهنگی در مساجد را در تقویت روحیه فرهنگی بین متولیان مساجد، توسعه فعالیت‌های فرهنگی مسجد و هر منطقه موثر و مهم دانست و تصریح کرد: با همکاری ادارات فرهنگی شهرستان کانون های فرهنگی، هیئت های فرهنگی، کلاس های فرهنگی ورزشی و مواردی از این قبیل در مساجد تشکیل شده است.
عباسی با اشاره به نقش خیرین و مردم در ساخت مساجد نیز گفت: تاکنون بی شک ۹۰درصد از هزینه های ساخت، نگهداری و اداره مساجد را مردم پرداخته اند و نزدیک به ۱۰درصد از این هزینه ها توسط دولت انجام گرفته که نشان از همت مردم برای مسائل دینی خود است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.