ابوالفضل ابوترابی

هشدار برای شیوع کرونا در زندان ها

هشدار برای شیوع کرونا در زندان ها

خبرگزاری دانشجو: ابوالفضل ابوترابی، نسبت به احتمال شیوع ویروس کرونا در زندان‌ها هشدار داد و گفت: محیط زندان بسیار کوچک بوده و جمعیت زیادی در این محیط‌های محدود نگه‌داری می‌شوند، بنابراین یکی از مراکز پرخطر برای شیوع کرونا محسوب می‌شود.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در گذشته کمیته‌ای متشکل از وزارت بهداشت، سازمان زندان‌ها و بهزیستی برای مسائل درمانی و بهداشتی زندان‌ها تشکیل شده است. بر همین اساس انتظار داریم این کمیته در شرایط فعلی بیش از گذشته تقویت شود.

ابوترابی با اشاره به ضرورت افزایش اقدامات پیشگیری در زندان‌ها برای مقابله با شیوع کرونا، تصریح کرد: سازمان زندان‌ها و قوه قضاییه باید نسبت به افرادی که امکان دریافت مرخصی دارند توجه ویژه داشته باشد تا تراکم جمعیت و بار زندان‌ها کاهش پیدا کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به تراکم بالای جمعیت در زندان‌ها و احتمال بروز فاجعه با ورود ویروس کرونا به زندان‌ها، یادآور شد: باید به عناوین مختلف اعم از دست بند الکترونیک، اخذ وثیقه، سند و اعطای مرخصی به زندانیان تلاش کنیم جمعیت کیفری زندان‌ها تا حد ممکن کاهش پیدا کند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه رعایت اصول بهداشتی برای جلوگیری از ابتلا به کرونا باید به زندانیان آموزش داده شود، تاکید کرد: علاوه بر افزایش اقدامات پیشگیری باید تمامی اقلام ورودی به زندان‌ها مورد بررسی قرار گرفته و تمامی سرویس‌های بهداشتی و بند‌های عمومی مرتب ضدعفونی شود.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

هشدار برای شیوع کرونا در زندان ها

 

1 پاسخ
 1. داوود
  داوود گفته:

  آقا ابوالفضل شما این پیامها را اصلا میبینید و براتون مهم هست؟؟!!
  برخی از مشکلات امروز جامعه ک ابتدام میبایست فکری براش بشه:۱.بخش بزرگی از توان جامعه حذف شده بعنوان مثال شخص خودم با یه پدرِ مریض پشتِ تغییراتِ پیاپی قانونِ کفالت گیرافتادم و الان امکانِ اعزام بخاطره هزینه های زندگی ندارم و یا باید استخدامِ نیروهایِ مسلح با برداشتنِ تبعاتِ غیبت بشم و یا اجازه بدند با اعداد و ارقامِ معقول خرید خدمت داشته باشم تا بتونم ب زندگی و جامعه برگردم نه بجایِ۲سال
  ۳۲ سال اذیت کنند ۲.استخدامیهایی ک با پارتی و رانت انجام میشه با چاشنی ریا و گزینشهایی ک بجایِ اون تخصص اصولِ دین و احکام میپرسند مثلا آتشنشانی ک میبایست توانِ بدنیه بالا و تخصص داشته باشد میرود و نماز میت و طرز وضو گرفتن را کارمیکند و حفظ مینماید

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.