ابوالفضل ابوترابی

شرایط جنگ اقتصادی در بودجه ۹۹ دیده نشده است

شرایط جنگ اقتصادی در بودجه ۹۹ دیده نشده است

ایسنا: نماینده نجف آباد،تیران و کرون با بیان این که «بودجه سال آینده شرایط جنگ اقتصادی را به خود نگرفته است» گفت: بودجه به صورت سه دوزادهم تصویب شود.

 ابوالفضل ابوترابی در جلسه علنی دوشنبه پنجم اسفند۹۸ مجلس در مخالفت با کلیات بودجه ۹۹ اظهار کرد: قرار است در بودجه برای سال بعد، برنامه ریزی کنیم یعنی مستقیم با زندگی مردم در ارتباط است اما در این بودجه، شرایط جنگ اقتصادی در نظر گرفته نشده است. ما باید حالت جنگی به خود بگیریم که چنین چیزی در بودجه دیده نمی‌شود.

وی افزود: مقام معظم رهبری فرمودند که فروش نفت خام صفر شود، ولی آقایان فکر می‌کنند که اگر اعلام شود فروش نفت را صفر می‌کنیم نقطه ضعف خواهد بود. حال این که چنین چیزی درست نیست باید کاری شود که کشور را بدون نفت خام اداره کنیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیش بینی ۴۹ هزار میلیارد تومان فروش اموال مازاد دولت در بودجه سال آینده گفت: دولت امسال تنها توانست ۳۲۰ میلیارد تومان اموال مازاد را به فروش برساند سوال این است که چطور می‌خواهد حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان فروش اموال دولتی داشته باشد.

این عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها ادامه داد: قرار بود حقوق‌ها پلکانی شود که چنین چیزی دیده نمی‌شود، دولت در بودجه ۹۸ هم با برداشتن کلمه هم‌ترازی و بجای آن متناسب سازی، خسرانی برای کشور ایجاد کرد.

ابوترابی تاکید کرد: باید اشرافی گری و هزینه‌های اضافی را جمع کرده و حالت جنگی بگیریم و به قشرهای ضعیف رسیدگی شود دولت اکنون بیش  از ۲۳۰ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است و هر سال برای پرداخت بدهی مبالغی را در بودجه می آورد که هیچ کدام هم محقق نمی‌شود، پیشنهاد ما این بود که پالایشگاه ستاره خلیج فارس را برای پرداخت بدهی به تامین اجتماعی بدهند که این اتفاق هم رخ نداده است.

وی با انتقاد از ۸۰ هزار میلیارد تومان اوراق قرضه در بودجه سال آینده، آن را باعث بدهکاری فرزندان و آیندگان این کشور دانست و گفت: بهتر است کلیات تصویب نشده و همچون مجلس هشتم بودجه به صورت سه دوازدهم تصویب شود چون به هیچ عنوان این وضعیت پاسخگوی جنگ اقتصادی نیست.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

شرایط جنگ اقتصادی در بودجه ۹۹ دیده نشده است

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.