ابوالفضل ابوترابی

جایگاهی برای احزاب تعریف نشده است

جایگاهی برای احزاب تعریف نشده است

خانه ملت:  ابوالفضل ابوترابی با اشاره به نقش احزاب در کشور، گفت: در حال حاضر نزدیک به ۱۵۰حزب ملی در کشور ثبت شده است اما هنوز به واقعیت خود دست پیدا نکردند هرچند نزدیک به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری و شوراها فعال می‌شوند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه مردم هنوز به احزاب به عنوان یک مجموعه با گرایش سیاسی خاص نگاه نمی‌کنند زیرا جایگاهی برای احزاب در ساختار سیاسی کشور تعریف نشده است و احزاب کاندیدای انتخابات را معرفی نمی‌کنند.

وی افزود: مجلس با طرح استانی شدن انتخابات زمینه فعالیت بیشتر احزاب را تعبیه کرد، احزاب با استانی شدن انتخابات باید کاندیداها را معرفی و حمایت می‌کردند، پاسخگویی آنها نیز افزایش پیدا می‌کرد اما به دلیل مخالفت شورای نگهبان این موضوع تصویب نشد.

ابوترابی یادآور شد: همه جریان‌های فکری و کاندیداهای اصلاح‌طلب، اصول‌گرا یا مستقل که اعتقادی به کارهای حزبی ندارند در ایام انتخابات تلاش می‌کنند تا در لیست قرار بگیرند بنابراین شرایط باید به سمتی پیش رود که مردم به سمت کارهای جمعی و شناسنامه دار پیش روند و در احزاب شناسنامه‌دار فعالیت کنند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تاکید کرد: احزاب باید پیش گام شوند و از نامزدهای انتخاباتی حمایت کنند و پس از انتخابات نیز پاسخگوی رفتار و اعمال این افراد در مقابل مردم باشند. احزاب باید پیش از ورود شورای نگهبان به صلاحیت نامزدها، وضعیت آنها را بررسی کند تا افراد مسئله‌دار در این عرصه ورود پیدا نکنند.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.