ابوالفضل ابوترابی

اخذ مالیات از پزشکان و وکلا نیازمند تمهیدات ویژه‌ای است

اخذ مالیات از پزشکان و وکلا نیازمند تمهیدات ویژه‌ای است

خانه ملت: ابوالفضل ابوترابی در رابطه با مصوبه اخیر هیئت وزیران در خصوص احتساب کانون وکلا به عنوان موسسه عام‌المنفعه و معافیت آن از مالیات، گفت: اکثر درآمدهای کانون وکلا از دریافت حق عضویت‌، صدور کارت و کلاس‌های آموزشی و صندوق‌های بازنشستگان وکلا است  و  درآمد کاملا شفاف و مشخصی دارد و معافیت آن از مالیات کار اشتباهی نیست، اما خود وکلا از این موضوع مستثنی بوده و باید همانند پزشکان مالیات پرداخت کنند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت اخذ مالیات از وکلا دادگستری، افزود: در دو قشر پزشکان و وکلا فرار مالیاتی بسیاری زیادی را شاهد هستیم و بخشی از درآمدهای آنها بدون حساب و کتاب مشخص و شفافیت است.

این نماینده مردم در مجلس با تاکید بر اینکه فرار مالیاتی گسترده‌ای را از جانب وکلا و پزشکان شاهد هستیم، ادامه داد: قوه‌قضاییه و سازمان امورمالیاتی باید به موضوع فرار مالیاتی پزشکان و وکلا ورود کرده و برای اخذ مالیات از این دو قشر تمهیدات ویژه‌ای اتخاذ کنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: سبک دریافت مالیات از وکلا با پزشکان بسیار متفاوت است چرا که پزشکان در محلی مشخص به نام مطب حضور دارند و امکان رصد درآمدهای آنها با نصب کارتخوان وجود دارد، اما این موضوع برای وکلا صادق نبوده و باید برنامه‌ی ویژه‌ای تدوین شود. ازطرفی هم بازتاب گسترده فرار مالیاتی پزشکان در رسانه‌ها تاثیر زیادی در اخد مالیات نداشت و تنها ۵۰ درصد آنها اقدام به نصب کارتخوان کردند، بنابراین برای دریافت مالیات و شفافیت درآمدی این دوقشر به تمهیدات دیگری نیازمند هستیم.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

اخذ مالیات از پزشکان و وکلا نیازمند تمهیدات ویژه‌ای است

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.