ابوالفضل ابوترابی

ادامه بلاتکلیفی قانون ساماندهی خانه‌های خالی؛ عرضه ۲ میلیون خانه با طرح ساماندهی

ادامه بلاتکلیفی قانون ساماندهی خانه‌های خالی؛ عرضه ۲ میلیون خانه با طرح ساماندهی

خانه ملت: ابوالفضل ابوترابی با اشاره به ضرورت ساماندهی خانه های خالی در کشور، گفت: در شرایط کنونی بر اساس آمارها حدود دو تا سه میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور وجود دارد که از این میزان حدود ۵۰۰ هزار واحد در پایتخت وجود دارد.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از طرف دیگر طبق گزارشات، کشور سالانه به حدود ۸۰۰ هزار تا یک میلیون واحد مسکونی جدید نیاز دارد، اما در شرایط کنونی حجم بسیار کمی از نیاز کشور به مسکن تولید و عرضه می شود.

وی گفت: قطعا عامل اصلی در بروز گرانی در بازار مسکن، کمبود عرضه و افزایش تقاضا برای خرید است، عاملی که موجب شده قیمت ها با افزایش چشمگیر در بازار عرضه شود، حال به نظر می رسد که در این وضعیت، بهترین مکانیزم برای متعادل شدن قیمت ها در بازار، تولید و تزریق واحدهای جدید مسکونی است.

ابوترابی ادامه داد: در این رابطه دو راهکار برای تزریق مسکن جدید وجود دارد، نخستین راه کار این است که دولت در راستای تولید مسکن جدید اقدام کند که در این خصوص دولت اقدام به اجرای طرح ملی مسکن کرده است، از طرف دیگر یکی از راهکارها کنونی برای متعادل شدن میزان عرضه و تقاضا، ساماندهی خانه های خالی در کشور است.

این نماینده مجلس گفت: متأسفانه با وجود مصوبه قانونی برای ساماندهی خانه های خالی در سال ۹۴، دولت اقدام خاصی در این عرصه صورت نداده است، البته دولت اجرای قانون را منوط به ایجاد سامانه املاک و مسکن کرده بود که آن هم تاکنون عملیاتی نشده است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس افزود: امیدوارم با اجرای قانون ساماندهی خانه های خالی و تلاش دولت و دستگاه های مرتبط مانند شهرداری ها برای ساماندهی، حدود یک تا دو میلیون واحد از مساکن موجود در بازار عرضه شود.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

ادامه بلاتکلیفی قانون ساماندهی خانه‌های خالی؛ عرضه ۲ میلیون خانه با طرح ساماندهی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.