ابوالفضل ابوترابی

اروپایی‌ها خود را برای تبعات سوء مکانیزم ماشه آماده کنند

اروپایی‌ها خود را برای تبعات سوء مکانیزم ماشه آماده کنند

تسنیم: ابوالفضل ابوترابی با اشاره به فعال شدن مکانیزم ماشه از سوی کشور‌های اروپایی، گفت:آمریکا و کشور‌های اروپایی به دنبال فشار حداکثری بر ایران هستند و در این زمینه با یکدیگر هماهنگ و هر اقدامی که بتوانند انجام ‌می‌دهند.

وی افزود: ترامپ در اجلاس داووس با اعلام اینکه اگر کشورهای اروپایی نتوانند مکانیسم ماشه را علیه ایران فعال کنند تعرفه‌ای ۲۵ درصدی برای واردات خودرو از این کشورها به آمریکا قرار خواهد داد که به همین دلیل آلمانی‌ها، انگلیسی‌ها  و فرانسوی‌ها در تلاش هستند برای بالا بردن تراز صادارت خود فشار حداکثری بر ایران وارد کنند تا از این طریق به اقتصاد خود لطمه وارد نکنند.

نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس در همین راستا ادامه داد: آمریکا و فرانسه مکانیسم ماشه را احیا کردند و این به علت آن است که فرانسه و سایر کشور‌های اروپایی سالانه چند میلیارد یورو کالا به آمریکا می فروشند که می خواهد این را ادامه دهند.

ابوترابی با بیان اینکه اقدام “مسئولان کشور‌های آلمان، انگلیس و فرانسه مبنی بر فعال سازی مکانیزم ماشه یک اقدام کاملا انفعالی و از موضع ضعف است، تأکید کرد: اگر اروپایی‌ها بخواهند از فرآیند حل وفصل اختلافات در برجام سوءاستفاده کنند، باید خود را برای پذیرش تبعات آن آماده کنند.

عضو کمیسیون قضایی مجلس تصریح کرد: اروپایی‌ها در عرصه بین المللی منفعل هستند و تحت فشار و سلطه سیاست‌های آمریکا قرار دارند و مکانیزم ماشه نیز با تهدید آمریکا علیه ایران فعال شده است.

به گزارش تسنیم؛ براساس بند ۳۷ توافق هسته‌ای برجام که در سال ۲۰۱۵ به امضا رسید، «فعال کردن مکانیزم ماشه، روندی است که می‌تواند در نهایت به بازگرداندن تمام تحریم‌های بین‌المللی گذشته علیه ایران منتهی شود».

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

اروپایی‌ها خود را برای تبعات سوء مکانیزم ماشه آماده کنند

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.