ابوالفضل ابوترابی

مسدودسازی دامنه فارس خلاف ادعای آمریکا در حمایت از آزادی بیان است

مسدودسازی دامنه فارس خلاف ادعای آمریکا در حمایت از آزادی بیان است

فارس: ابوالفضل ابوترابی با اشاره به مسدودسازی سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا گفت: خبرگزاری فارس به عنوان پرمخاطب‌ترین و همچنین حرفه‌ای‌ترین خبرگزاری در ایران فعالیت می‌کند و بسیار نقش‌آفرین است و به موقع و سریع شاهد این نقش‌آفرینی‌ها هستیم.

وی افزود: حتی در سطح جهان نیز بسیاری از مخاطبان ایرانی امروز به خبرگزاری فارس اعتماد پیدا کرده‌اند و شهرت فارس جهانی شده است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اظهار داشت: ما شاهد هستیم که متاسفانه آمریکا علی‌رغم ادعاهایی که دارد و دم از آزادی می‌زند، امروز فضای اینترنت را به عنوان حربه‌ جنگی مورد استفاده قرار می‌دهد و مسدودسازی سایت خبرگزاری فارس برخلاف ادعاهای آمریکا در حمایت از آزادی بیان است.

ابوترابی خاطرنشان کرد: البته ما انتقادی هم به وزیر ارتباطات داریم که شبکه ملی اطلاعات را توسعه نداده و این در حالی است که مقام معظم رهبری بارها بر این موضوع تاکید داشتند و اخیرا هم به صورت کتبی، صراحتا اعلام داشتند که تا پایان سال ۹۹ شبکه ملی اطلاعات کامل شود.

وی افزود: متاسفانه ما شاهد هستیم که اقدامات لازم برای توسعه زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات توسط وزارت ارتباطات انجام نشده و این مسئله باعث می‌شود که ما همچنان مرزهای فضای مجازی‌مان، مرزهای مستحکمی نباشد.

عضو کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: مرزهای حوزه فضای مجازی حتی مهم‌تر از فضای فیزیکی ماست. همانطور که مرزهای فیزیکی ما نیاز به مرزبان و رصد دارد، مرزهای فضای مجازی ما نیز نیاز به نگهداری و حفاظت و حراست دارد و باید به مراتب این مرزها با حساسیت بیشتری رصد شوند.

ابوترابی خاطرنشان کرد: ما انتظار داریم مرزبان حوزه فضای مجازی که وزیر ارتباطات است مسئولانه وارد میدان شود و نیاز کشور به شبکه ملی اطلاعات را تامین کند.

وی در پایان گفت: فضای مجازی به عنوان ابزاری برای جنگ رسانه‌ای در اختیار آمریکاست و آنها دروغ می‌گویند که حامی آزادی بیان و حقوق بشر هستند.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

مسدودسازی دامنه فارس خلاف ادعای آمریکا در حمایت از آزادی بیان است

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.