استقلال اقتصادی

عراق نباید از تحریم های آمریکا بترسد

عراق نباید از تحریم های آمریکا بترسد

خانه ملت: ابوالفضل ابوترابی با اشاره به مصوبه اخیر پارلمان عراق برای اخراج تروریست‌های آمریکایی از این کشور و تلاش آمریکا برای ادامه حضور نظامی خود در عراق، گفت: به برادران خود در عراق این نوید را می دهم که راه مبارکی را آغاز کرده اند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تا زمانی که عراقی ها، تروریست های آمریکایی را از کشور خود بیرون نکنند باید شاهد تقویت گروه های تروریستی مشابه داعش و اقدامات تروریستی آنها باشند.

وی ادامه داد: عراق اگر قصد پیشرفت دارد باید آمریکایی ها را که مانند زالو هستند از خود بکَنَد، هرچقدر هم که این جدایی درد و خونریزی داشته باشد.

ابوترابی همچنین با اشاره به تهدید تحریم از سوی آمریکایی ها عنوان کرد: پالس های خوبی از جانب ابرقدرت های دیگر دنیا در حوزه اقتصادی و نظامی همچون چین و روسیه برای کمک به عراق داده شده است که می تواند جبران کننده تحریم های آمریکا باشد.

این عضو کمیسیون شوراهای مجلس دهم اضافه کرد: اگر عراق نیز تحت تحریم قرار گیرد، می توانیم به همراه سایر کشورهای تحریمی که تاکنون تبدیل به قدرت عظیمی در جهان شده است، باشگاه کشورهای تحریمی تشکیل دهیم که کشورهای هچون ایران، ترکیه، روسیه، چین، عراق، کره شمالی و بسیاری کشورهای دیگر عضو آن خواهند بود.

وی افزود: به مسئولان دولت و پارلمان عراق این اطمینان را می دهیم که راه درست اخراج آمریکا است تا بتوانند مثل ایران ابرقدرت سیاسی و نظامی منطقه باشند ضمن اینکه جمهوری اسلامی ایران نیز همواره حامی آنها خواهد بود.

رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اخراج آمریکا از عراق با سال ۲۰۱۱ متفاوت خواهد بود چرا که آنها اقدامی صورت داده اند که به جای دریافت امتیاز، به صورت کاملا ذلیلانه از این کشور خارج خواهند شد.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

عراق نباید از تحریم های آمریکا بترسد

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.