اعطای تابعیت

رانت هزار میلیاردی در جیب دویست مسئول

رانت هزار میلیاردی در جیب دویست مسئول

آنا: ابوالفضل ابوترابی با اشاره به رد صلاحیت برخی نمایندگان با موضوع «مسائل مالی و اقتصادی» از سوی شورای نگهبان اظهار کرد: برای نخستین بار در اصلاح اصل ۴۹ قانون اساسی رانت را تعریف و برای آن جرم‌انگاری کردیم. این قانون می‌گوید اموالی که از طریق رانت توسط مسئولان در هر سطح کسب شده باشد باید مصادره شود و به بیت‌المال بازگردد.

ابوترابی تصریح کرد: قانون برخورد با تخلفات محرز و اثبات شده تمام مسئولان از جمله نمایندگان مجلس بر قوه قضائیه تکلیف شده است.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در ۴۰ سال بعد از انقلاب دارایی حدود ۲۰۰ مسئول در رده‌های مختلف که حتی برخی هم فوت شده‌اند، بین ۵۰۰ تا هزار میلیارد تومان از طریق رانت و سوءاستفاده از موقعیت شغلی و کسب درآمد نامشروع بوده است.

نماینده نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه سوءاستفاده مالی از طریق رانت، وجهه قانونی داشته و متخلفان از طریق امتیازهای ویژه و امضاهای طلایی موقعیت‌های ویژه برای افرادی که دلخواهشان هستند ایجاد می‌کنند.

ابوترابی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در مجلس دهم برای نخستین‌بار این روش‌ها جرم شناسی شد که به نظرم اقدام بزرگی در این مجلس بود و توانستیم قانون کسب اموال نامشروع را براساس اصل ۴۹ به مسئولان بعد از انقلاب تعمیم دهیم و این قانون اکنون نه تنها برای نمایندگانی که به دلیل مسائل مالی تأیید صلاحیت نشده‌اند، بلکه برای نمایندگانی هم که تأیید صلاحیت شده‌اند هم قابل پیگیری و اجراست.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

رانت هزار میلیاردی در جیب دویست مسئول

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.