ابوالفضل ابوترابی

اصلاح ماده ۱۰۰ شهرداری در طرح پیش فروش ساختمان

اصلاح ماده ۱۰۰ شهرداری در  طرح پیش فروش ساختمان

خانه ملت: ابوالفضل ابوترابی با اشاره به ضرورت اصلاح ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها، گفت:  قوانین مربوط به حد نصاب ساخت و ساز به درستی اجرا نمی‌شود که نیازمند اصلاح و بازنگری است.

ابوترابی با بیان اینکه کارکنان شهرداری‌ها برای اجرای بهتر ماده ۱۰۰ و ورود پیشگیرانه به ساخت و ساز‌های غیر مجاز نیازمند اختیارات بیشتری هستند، اظهار کرد: اگر کارمند‌های شهرداری‌ها، ضابط دادگستری بودند، ساخت و سازهای غیر مجاز را متوقف کرده و مانع ساخت آن می‌شدند. در حال حاضر شاهدیم که ویلاهای میلیاردی به دلیل تخلف، تخریب می‌شوند در حالی برای ساخت آن هزینه‌های بسیار زیادی به مردم تحمیل شده است، بنابراین از ابتدا نباید جواز ساخت داده شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در طرح مدیریت جامع خدمات شهری و روستایی، ماده ۱۰۰ شهرداری‌ها را  پس از مطالعه ۱۸ کشور دنیا و آسیب شناسی در ۱۰ ماده به صورت اساسی اصلاح کرد تا با افزایش اختیارات کارمندان شهرداری‌ها، مانع ساخت و ساز‌های غیر مجاز شود.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: طرح اصلاح ماده ۱۰۰ شهرداری در مرحله تصویب ۱۰ رای کم آورد. از این رو کمیسیون قضایی مجلس در طرح پیش فروش ساختمان مجدداً به اصلاح ماده ۱۰۰ پرداخته تا با همان ۱۰ ماده مجدداً اصلاح شود.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.