ابوالفضل ابوترابی

بودجه پیشنهادی اواسط ۹۹ کشور را زمین‌گیر می‌کند/ نزدیک شدن بودجه دفاعی به صفر

بودجه پیشنهادی اواسط ۹۹ کشور را زمین‌گیر می‌کند/ نزدیک شدن بودجه دفاعی به صفر

صاحب نیوز: ابوالفضل ابوترابی در خصوص لایحه بودجه ۹۹ اظهار کرد: با وجود تأکیدات رهبر انقلاب پیرامون تغییر در بودجه، بودجه ۹۹ با بودجه سال‌های گذشته هیچ تفاوتی ندارد و می‌دانم که قطعاً این بودجه در اواسط سال آینده کشور را زمین‌گیر می‌کند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه بر اساس این لایحه سال آینده کسری بودجه شدید به وجود می‌آید، گفت: منابع دیده ‌شده، قیمت‌گذاری و فروش نفت از جمله اشکالات این لایحه بودجه است؛ قرار بود فروش نفت از بودجه حذف شود امّا این اعداد و ارقام غیر واقعی دیده‌شده است.

فروش ۴۰ هزار میلیاردی اموال دولت محال است

وی افزود: منابع فروش اموال دولت ۴۰ هزار میلیارد تومان دیده شده که این عدد محال است، هر ساله این اعداد در بودجه آورده می‌شود امّا متأسفانه دولت کاری انجام نمی‌دهد و باز هم این عدد محال است به واقعیت برسد.

ابوترابی اضافه کرد: دولت در سال جاری نتوانست بیش از ۳۰۰ میلیارد اموال مازاد خود را به فروش برساند، متأسفانه به برخی از مسائل مهم مانند مالیات بر خانه‌های خالی، جلوگیری از فرار مالیاتی و از این دست موارد اصلاً پرداخته نشده است.

نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حالی افزایش حقوق کارمندان را فقط ۱۵ درصد تعیین کردند که این درصد برای کارمندان با حقوق پایین ظالمانه است، تصریح کرد: حقوق را باید به‌صورت پلکانی مانند سال گذشته هم که متأسفانه عمل هم نشد، قرار داده شود و یا مبلغ خاصی به‌عنوان مثال ۶۰۰ هزار تومان را برای همه کارمندان قرار دهند که به نفع حقوق‌های پایین باشد.

وی با اشاره به کاهش ۱۶ درصد از منابع صندوق توسعه ملی هم خاطر نشان کرد: به اعتقاد من بودجه سال ۹۹ به درد مشکلات امروز نمی‌خورد؛ بودجه‌های دفاعی و فرهنگی متأسفانه به‌شدت کاهش پیدا کرده و به صفر نزدیک شده است.

دانسته و یا نادانسته کشور را به بن‎بست می‌رسانند

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با توضیح اینکه واقعاً متوجه نمی‌شویم که نوشتن این بودجه در شرایط کنونی کشور به‌عمد و یا غیر عمد است، تأکید کرد: واقعیت این است که با این بودجه سال آینده کشور را با مشکل و بن‎بست روبه‌رو می‌کند؛ قشرهای مستضعف در این بودجه دیده نشدند و قیمت‌گذاری ۵۰ دلاری و میزان فروش یک‌میلیونی نفت در روز غیر واقعی است.

ابوترابی در پایان اظهار کرد: قرار بود نفت از بودجه حذف شود، امّا متأسفانه نشد و ۴۰ هزار میلیارد تومان هم از فروش اموال غیر واقعی است؛ دانسته و یا نادانسته کشور را به بن‎بست می‌رسانند.

انتقال پایتخت

ابوالفضل ابوترابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.