ابوالفضل ابوترابی

ایجاد پلیس اطفال نیازی به قانون ندارد

ایجاد پلیس اطفال نیازی به قانون ندارد

خانه ملت: ابوالفضل ابوترابی در رابطه با لایحه پلیس اطفال، گفت: با توجه به اینکه هدف لایحه پلیس اطفال، حسن اجرای وظایف در حوزه اطفال و نوجوان در قانون آیین دادرسی کیفری است، بنده معتقدم، مقابله با جرائم کودکان نیازمند تشکیل پلیس اطفال و نوجوانان نیست و می توان بخشی از وظیفه پلیس را در رسیدگی به وضعیت و جرائم اطفال اختصاص داد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، با تاکید بر اینکه ایجاد پلیس اطفال نیازی به قانون ندارد، ادامه داد: در حال حاضر پلیس جرائم اقتصادی، پلیس اگاهی، اطلاعات، راهنمایی و رانندگی و اجتماعی در کشور وجود دارد. از این رو پلیس اطفال نیز با رویکرد جلوگیری از غوطه ور شدن مجرمان کم سن وسال در دریای جرائم را می‌توانیم ایجاد کنیم، بر همین اساس گروهی از افراد ناجا می‌توانند با گذراندن آموزش‌های تخصصی و ویژه‌ زیر نظر دادستان، کارت ضابطین پلیس اطفال را دریافت و مهارت‌های لازم برای کاهش جرائم و جلوگیری از تکرار جرم توسط کودکان را کسب کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه جلوگیری از کاهش جرائم و تکرار جرم توسط کودکان باید قبل از رسیدن به قوه قضاییه انجام شود، تصریح کرد: دستگاه‌های فرهنگی، آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، حوزه علمیه، سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) باید به نحوی تلاش کنند که نوجوانان و کودکان به سمت بزه‌کاری نروند.

 ابوترابی با تاکید بر اینکه قوه قضاییه آخرین حلقه رسیدگی به جرائم کودکان و نوجوانان است، خاطرنشان کرد:کم کاری سازمان‌ها و نهاد‌های فرهنگی در تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان حجم کار قوه قضاییه را افزایش می‌دهد. از این رو سازمان متولی فرهنگی و آموزشی باید به نحوی با یکدیگر همکاری کنند که حتی کودکان مرتکب به بزه نشوند.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.