ابوالفضل ابوترابی

بازداشت چند روزه ۵۰ هزار نفر برای تامین وثیقه

بازداشت چند روزه ۵۰ هزار نفر برای تامین وثیقه

خانه ملت: ابوالفضل ابوترابی با اشاره به ممنوعیت اعزام به زندان تا تأمین قرار وثیقه و کفالت، گفت: در سال ۹۶ بیش از ۵۰ هزار نفر برای تامین وثیقه و معرفی کفیل بین یک الی ۳ روز در بازداشت بودند که هزینه بسیار زیادی را برای کشور به همراه داشت چرا که تمامی پرسنل زندان برای  حبس‌های یک الی ۳ روزه به کارگیری می‌شدند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به هزینه‌های زیاد بازداشت‌های یک الی سه روزه تا زمان تامین وثیقه، افزود: با توجه به اینکه اکثر زندان‌ها در خارج شهر قرار دارند، رفت و آمد برای اعزام متخلفان به زندان‌ها هزینه بسیار زیادی را به همراه دارد. ازطرفی آمار ۵۰ هزار بازداشتی تنها برای ۱ الی ۳ روز مربوط به سال ۹۶ است و یقیناً در طول سال‌های اخیر افزایش داشته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه زندانی شدن افراد حتی به مدت خیلی کوتاه آثار منفی زیادی به همراه دارد، تصریح کرد: ایده ممنوعیت اعزام به زندان تا تأمین وثیقه و معرفی کفالت هوشمندانه، به جا و برای شرایط فعلی زندان‌ها و کشور بسیار مناسب است. از طرفی در کاهش نارضایتی‌های مردم و هزینه‌های داخلی زندان‌ها موثر است.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس دهم، با اشاره به سیاست‌های اخیر قوه قضاییه در مبارزه با فساد، اظهار کرد: قوه قضاییه اخیرا در یک حرکت انقلابی مبارزه محکم و قاطع با دانه درشت‌های فساد و رافت با متخلفان جرائم سبک را در دستور کار خود قرار داده که مرتبط با موازین شرعی و خواست مردم است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه مبارزه با فساد در  قوه قضاییه و از بالا به پایین آغاز شده است، خاطرنشان کرد: برخورد با فساد بدون هیچ اغماضی از اولویت‌های اصلی مجموعه قضائی در دوره جدید بوده و بازداشت معاون اجرایی حوزه ریاست قوه قضائیه در زمان آیت الله صادق آملی لاریجانی به‌دلیل فساد و تخلف و برخورد با ۶۰ قاضی متخلف نشان دهنده این است که حجت الاسلام رئیسی مبارزه با فساد در  قوه قضاییه را از بالا به پایین آغاز کرده است و بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده رضایت بسیار خوبی را در میان مردم به همراه داشته است. امیدواریم این حرکت ادامه‌دار باشد.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

 

3 پاسخ
 1. محمد داوود
  محمد داوود گفته:

  ما از جنابعالی چیزی نمیخوایم جنابِ ابوترابی؛شما طرحِ اصلاح وظیفه ی عمومیتونا ب سرانجام برسونید و مارا از این ظلم و حصره میلیونی تو کشورِ خودمون نجات بدهید و لطفا ب مردمِ رنجور تا این حد و اندازه وعده ی حلوایِ نسیه ندهید و ب خشم و غمشون اضاف نکنید؛ در آخر ب شخصه میام زیرشا امضا می کنم ک ۳۰ میلیون سالانه ک ب خانواده ی ۳ نفره ی ما تعلق باید میگرفته و نگرفته واسه شما باشه و نوشِ جونتون و از شیرِ مادر حلالترتون.

  پاسخ
  • #مجلس مقتدر
   #مجلس مقتدر گفته:

   به شخصه اگر برخلاف میل باطنیم و با کوهی از مشکلات و دولتی که به جای کمک به جوونش همیشه سنگ جلویه پامون انداخته و نزاشته زندگی کنیم تو اوج سرخوردگی و ناامیدی بخوان به زور مثله خیلی چیزهای دیگه تو این زمینه ام برعکسه تمام دنیا به غیراز ۱۰تا کشور عقب مونده به جای کاراصولی و منطقی از سیستمه زور و برده داری اونم تو سن۲۹ سالگی استفاده کننو اعزامم کنن ب سربازی و اسلحه بزارن زیر بغلم؛هیچ چیز واسه از دست دادن واسم نمیزارن و عواقب و اتفاقات بعدشم با خودشون و وجدانشون؛از لحاظ اعصاب و روحی منه ۲۹،۳۰ ساله دیگه ب هیچ وجه مخم حرفه ارشد و کادریه ۱۸،۱۹ ساله رو نمیکشه و نخواهد کشید

   پاسخ
   • محمد داوود
    محمد داوود گفته:

    اعصابمون بهم ریخته؛به ولایِ علی بابایِ ۶۵ ساله ی من با کوهِ بیماری از من جوانتره؛نابودیم؛داغونیم؛کمکمون کنید؛به والله دیگه نمی کشیم

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.