ابوالفضل ابوترابی

مسئولین خسته و بی‌انگیزه مهم‌ترین مانع برای تولید کنندگان هستند

مسئولین خسته و بی‌انگیزه مهم‌ترین مانع برای تولید کنندگان هستند

نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که در قانون پنجره واحدی برای حمایت از تولید کنندگان دیده شده، اما آنچه که امروز این بخش را با مشکل روبرو کرده است اجرای قوانین است.

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با جمعی از تولید کنندگان داخلی و تاکید ایشان بر ضرورت رونق تولید، بیان کرد: از نظر بنده مهم‌ترین مانع برای تولید کنندگان در داخل کشور موانعی است که در راستای اجرای قوانین بر سر راه آنها قرار داده می‌شود. مقام معظم رهبری از این‌که ما همچنان در نفت خام‌فروشی می‌کنیم و به سمت توسعه پالایشگاه‌ها و صادرات محصولات پتروشیمی نرفته‌ایم گلایه‌مند هستند.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در ادامه اظهار کرد: از مهم‌ترین موانع دیگر که بر سر راه تولید کنندگان قرار دارد مسئولان خسته و بی‌انگیزه هستند که در نهایت هر بخش به صورت سلیقه‌ای عمل کرده و در اجرای قانون تولید کننده و سرمایه‌گذار را سرگردان و در نهایت پشیمان می‌کند.

نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از سویی دیگر کیفیت کالاهای تولیدی نیز حائز اهمیت است. تولید کنندگان برای آنکه بتوانند در بازارهای جهانی رقابت کنند باید به سمت ارتقای کیفیت و برند سازی بروند. به عنوان مثال در بخش دارو، صنایع کاشی و سرامیک، فرش و مبل توانسته‌ایم جایگاه خوبی در جهان کسب کنیم. باید در سایر بخش‌ها نیز با ارتقای کیفیت به این جایگاه برسیم.

ابوترابی در ادامه تاکید کرد: قوانین متعددی برای حمایت از تولید کنندگان وجود دارد، اما آنچه که بعضا تولید کنندگان را با مشکل مواجه می‌کند اجرای قوانین است. به عنوان مثال یک تولید کننده برای اخذ مجوز باید در چندین دستگاه که هر کدام سلیقه‌ای عمل می‌کنند سرگردان باشد. در قانون پنجره واحدی برای تولید کنندگان در نظر گرفته شده است، اما از آنجا که ما به سمت دولت الکترونیک نرفته‌ایم نتوانستیم آن طور که باید و شاید از تولید کنندگان حمایت کنیم.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

1 پاسخ
  1. محمد داوود
    محمد داوود گفته:

    آقای ابوترابی جواب مارو ندادی ولی تورو به روحِ برادرِ شهیدت یه فکری به حالِ منه ۳۰ ساله وامثالهم بکن که بدلیله مشکلات نتونستیمو نمیتونیم به سربازی اعزام بشیم؛آیا باید تا ۵۰سالگی حق شهروندیمون تو این اوضاع بداقتصادی سلب بشه؟؟ آیا باید زندگیمون نابود بشه؟؟ نمیشه مثه همه ی دنیا سیاسته بهتری اتخاذ کرد که هم به نفعِ مردم باشه هم کشور؟؟ نمیشه کاری کرد که هم نیرویِ انسانی و مولد جامعه از بین نره و هم سدی جلویِ ازدواج جوانان نباشه و هم بنیه ی دفاعی کشور تقویت بشه؟؟نمیشه مثه دنیا افراده بالایِ۲۷ سال با قانونِ خریدخدمت تعیین تکلیف و به جامعه برگردانده شوند تا اینکه زندگیشون به بی راهه کشیده بشه؟؟ یا اینکه سیاستهایِ تشویقی برایِ افزایشِ جمعیت به گفته ی مقام معظم رهبری گذاشته شود ماننده معافیتِ متاهلین به شرطِ ۵سال گذشتن از تاریخِ ازدواج؟؟ قسم به روحِ برادرِ بزرگوارت دادم که شاید صدامونا بشنوی حاجی

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.