ابوالفضل ابوترابی

مسئولین خسته و بی‌انگیزه مهم‌ترین مانع برای تولید کنندگان هستند

مسئولین خسته و بی‌انگیزه مهم‌ترین مانع برای تولید کنندگان هستند

نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که در قانون پنجره واحدی برای حمایت از تولید کنندگان دیده شده، اما آنچه که امروز این بخش را با مشکل روبرو کرده است اجرای قوانین است.

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با جمعی از تولید کنندگان داخلی و تاکید ایشان بر ضرورت رونق تولید، بیان کرد: از نظر بنده مهم‌ترین مانع برای تولید کنندگان در داخل کشور موانعی است که در راستای اجرای قوانین بر سر راه آنها قرار داده می‌شود. مقام معظم رهبری از این‌که ما همچنان در نفت خام‌فروشی می‌کنیم و به سمت توسعه پالایشگاه‌ها و صادرات محصولات پتروشیمی نرفته‌ایم گلایه‌مند هستند.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در ادامه اظهار کرد: از مهم‌ترین موانع دیگر که بر سر راه تولید کنندگان قرار دارد مسئولان خسته و بی‌انگیزه هستند که در نهایت هر بخش به صورت سلیقه‌ای عمل کرده و در اجرای قانون تولید کننده و سرمایه‌گذار را سرگردان و در نهایت پشیمان می‌کند.

نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از سویی دیگر کیفیت کالاهای تولیدی نیز حائز اهمیت است. تولید کنندگان برای آنکه بتوانند در بازارهای جهانی رقابت کنند باید به سمت ارتقای کیفیت و برند سازی بروند. به عنوان مثال در بخش دارو، صنایع کاشی و سرامیک، فرش و مبل توانسته‌ایم جایگاه خوبی در جهان کسب کنیم. باید در سایر بخش‌ها نیز با ارتقای کیفیت به این جایگاه برسیم.

ابوترابی در ادامه تاکید کرد: قوانین متعددی برای حمایت از تولید کنندگان وجود دارد، اما آنچه که بعضا تولید کنندگان را با مشکل مواجه می‌کند اجرای قوانین است. به عنوان مثال یک تولید کننده برای اخذ مجوز باید در چندین دستگاه که هر کدام سلیقه‌ای عمل می‌کنند سرگردان باشد. در قانون پنجره واحدی برای تولید کنندگان در نظر گرفته شده است، اما از آنجا که ما به سمت دولت الکترونیک نرفته‌ایم نتوانستیم آن طور که باید و شاید از تولید کنندگان حمایت کنیم.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.