ابوالفضل ابوترابی

تصویب لوایح «تعارض منافع، شفافیت و مبارزه با فساد»؛ راهگشای مشکلات کشور

تصویب لوایح «تعارض منافع، شفافیت و مبارزه با فساد»؛ راهگشای مشکلات کشور

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به ۳ لایحه ارائه شده از سوی دولت به مجلس اعم از «تعارض منافع، شفافیت و مبارزه با فساد» اشاره کرد و گفت: این لوایح اگر نواقصی را دارا بوده‌اند، اما لایحه‌های بسیار خوبی هستند که باید به تصویب برسند.

وی در ادامه افزود: مجلس بایستی همت لازم را در جهت به تصویب رساندن این لوایح به کار گیرد و البته باید در راستای رفع نواقص آنها هم گام‌هایی را بردارد؛ چرا که در این شرایط وجود چنین لوایحی می‌تواند راهگشای کشور باشند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون تصریخ کرد: تعارض منافع یکی از بحران‌هایی بوده که در حال حاضر ما با آن مواجه هستیم؛ بنابراین وقتی که یک وزیری ده شرکت به ثبت رسانده و بعد همان وزیر در حوزه کاری خود با توجه به منافع‌هایی که دارد شرکت‌های خود و یا وابستگان خود را به کارمی‌گیرد و البته در حوزه‌های دیگر هم این مسئله وجود دارد، از جمله نظام مهندسی و نظام پزشکی که تعرفه‌ها قیمت را به دلخواه خود تعیین می‌کنند و این‌ها تعارض منافع به شمار می‌روند که اگر این لوایح به تصویب برسند؛ قطعا چنین مسائلی دیگر وجود نخواهد داشت.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تاکید کرد: یکی از بهترین راه‌ها برای مبارزه با فساد شفافیت حداکثری است و در دنیا هم این مهم تجربه شده است؛ چرا که ما در بحث شفافیت حداکثری مردم را به عرصه می‌آوریم و همه تصمیمات در معرض دید عموم قرار می‌گیرند؛ بنابراین ما موافق تصویب این لوایح هستیم.

ابوترابی گفت: در حال حاضر در کمیسیون مشترک بحث و بررسی پیرامون «شفافیت» این لوایح شروع شده و در ضمن لایحه تعارض منافع هم هنوز به کمیسیون مشترک ابلاغ نشده است.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.