ابوالفضل ابوترابی

سیاست مالیات برخانه‌های خالی در کاهش اجاره‌‌‌بها و قیمت مسکن موثر است

سیاست مالیات برخانه‌های خالی در کاهش اجاره‌‌‌بها و قیمت مسکن موثر است

تسنیم: ابوالفضل ابوترابی با اشاره به طرح مسکن ملی اظهار داشت: این طرح یک اقدام بسیار ضروری است که در بلند مدت و گام دومِ خانه‌دار کردن قشر متوسط و به ویژه مسضعفین موثر است.

وی افزود: متاسفانه وزیر سابق راه و شهرسازی با عدم ساخت و ساز در مملکت اشتباه بزرگی را در حق مستاجران و مستضعفین مرتکب شد که به دلیل همین امر اجاره‌ها بالا رفته و مردم توان پرداخت اجاره را ندارند و در واقع خانه‌ای تولید نشد و بر اساس عرضه و تقاضا هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته بود.

نماینده مردم نجف‌‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در اکثر کشورها دولت‌ها به محرومین و مستضعفین برای خرید خانه کمک می‌کنند و وام‌های بلند مدت در اختیارشان قرار می‌دهند، گفت: متاسفانه در مدت ۶ سال هیچ اقدامی انجام نشد و قیمت‌ها جهش ناگهانی پیدا کرد، اما در دوره وزیر فعلی سیاست درستی را در راستای قشر متوسط و به ویژه محرومین اتخاذ کرده‌اند که  بتوانند این قشر را خانه‌دارکنند.

وی خاطرنشان کرد: طرح مسکن ملی به نوعی همان مسکن مهر است که امیدواریم ایرادات آن برطرف شود و نماینده‌های مجلس نیز باید کمک کنند تا این طرح به سرانجام برسد و به نفع مستضعفین باشد.

ابوترابی با بیان اینکه در کوتاه مدت از سال ۹۴ مجلس قانونی را برای شناسایی خانه‌های خالی و مقرر کردن مالیات برای آنها وضع کرد، تصریح کرد: در مجموع ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار مسکن خالی در کل ایران داریم که اگر وارد چرخه اجاره شوند قطعا اجاره‌خانه‌ها کاهش پیدا می‌کند و با راه اندازی و فعال کردن  سامانه‌ای برای شناسایی این منزل‌های خالی مجبور می‌شوند خانه‌ها را در اجاره و عرضه و تقاضا شرکت دهند.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.