ابوالفضل ابوترابی

بارقه امید کارگران با اقدامات قوه قضاییه

بارقه امید کارگران با اقدامات قوه قضاییه

پارسینه: ابوالفضل ابوترابی بیست و یکم آبان ۹۸ ضمن تشکر از آیت الله رئیسی به دلیل آزادی فعالین کارگری، گفت: آقای رئیسی به قول‌هایی که دادند، عمل کردند. ایشان بارقه امیدی را در میان مردم ایجاد کردند. در همین راستا رئیس قوه قضاییه به علل تجمعات کارگری پرداختند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس تاکید کرد: آقای رئیسی با افرادی که کارخانه‌ها را به قیمت پایین خریدند و به عمد کارخانه‌ها و کارگران را بدبخت کردند، برخورد می‌کنند. بسیاری از افرادی که کارخانه‌ها را می‌خریدند قصدشان این بود که زمین‌ها را تغییر کاربری بدهند یا اینکه وام بالا بگیرند. رئیس قوه قضاییه با معلول‌ها و علت‌ها و افرادی که در اوضاع کنونی کارگران دخیل بودند مانند پور حسینی و کارخانه دار‌ها برخورد می‌کنند.

این نماینده مجلس، ادامه داد: از سوی دیگر آقای رئیسی کارگرانی که چندین ماه حقوق دریافت نکردند و بازداشت بودند را آزاد کردند که این اقدام آقای رئیسی بسیار کاردرستی است. با اقدامات ایشان امید خوبی در میان مردم ایجاد شده و تمام قول‌هایی که از ایشان به یاد دارم را عملیاتی کردند. ما از آقای رئیسی تشکر می‌کنیم و اقدامات ایشان در قوه قضاییه بسیار قابل تحصین است.

ابوترابی با تاکید بر لزوم اجرای قانون جرم سیاسی، گفت: باید در خصوص زندانیان سیاسی تعریف حقوقی داشته باشیم. زندانی سیاسی کسی که نه از دید خبرنگاران و مردم، بلکه از دید قانون جرم سیاسی، مجرم باشد. در حال حاضر، چون طبق قانون جرم سیاسی، زندانی تفهیم اتهام شده‌ای نداریم نمی‌توانیم بگوییم که زندانی سیاسی داریم. چون علیرغم اینکه قانونی برای مجرمان سیاسی داریم، اما قضات، وکلا و دانشگاه‌های حقوقمان، دانش حقوقی موضوع جرایم سیاسی را ندارند.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.