ابوالفضل ابوترابی

لزوم مجازات بانک های سهل انگار در امنیت مردم

لزوم مجازات بانک های سهل انگار در امنیت مردم

خانه ملت: ابوالفضل ابوترابی با انتقاد از بی‌توجهی بانک‌ها به اجرای دستورالعمل دادستان کل کشور در جهت جبران خسارت مشتریان بانک‌ها برای جبران خسارت مشتریان بانک‌ها که از طریق رمز دوم کارت خود مورد سرقت اینترنتی قرار گرفته‌اند، گفت: هم‌اکنون با پدیده انبوه پرونده‌های قضایی در محاکم مواجه هستیم، به ویژه در رابطه با جرایم مرتبط با فضای مجازی به حدی افزایش یافته است که گاه قضات آنها را حتی ثبت هم نمی‌کنند.

نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عمده جرایم اینترنتی در قالب کلاهبرداری بوده که ۹۹درصد آنها به حوزه اقتصادی برمی‌گردد، ادامه داد: در این زمینه بخش اعظمی از این مشکل به سوءاستفاده از کارت‌های بانکی و رمز دوم یا ایجاد سایت‌های مشابه بانک‌های مختلف یا ورود رمز کارت‌ها در دستگاه کارتخوان در اماکنی همچون پارکینگ‌ها یا مراکز فروش برمی‌گردد.

وی تصریح کرد: ما با استفاده از رمز یکبار مصرف می‌توانیم از بروز این میزان کلاهبرداری‌های انبوه پیشگیری کنیم، ضمن اینکه قوه قضائیه باید به این موضوع ورود جدی پیدا کند، چرا که به دنبال آن ورود انبوهی از پرونده ها به دستگاه قضایی کاهش پیدا می کند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: البته بانک‌ها در این زمینه همکاری نکرده و به نوعی کاهلی می‌کنند که لازم است دادستان کل کشور در این زمینه برای اجرای دستورالعملی که صادر کرده، پافشاری کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: نبود همکاری از سوی بانک‌ها کوتاهی در انجام وظیفه قانونی است و دادستان کل کشور می‌تواند به عنوان مدعی العموم، روسای آنها را احضار کند و در صورت نیاز به اقداماتشان وصف کیفری داده و مجازات تعیین شده در قانون برای آن را اعمال کند.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.