ابوالفضل ابوترابی

زندانیان مهریه به ۴۵۰۰ نفر رسیدند

زندانیان مهریه به ۴۵۰۰ نفر رسیدند

شبستان: ابوالفضل ابوترابی در مورد بحث حذف زندان از مهریه گفت: اختلاف بین حقوقدانها و کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در مورد مهریه زیاد است. در حال حاضر ۱۶طرح و پیشنهاد در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در مورد مهریه مطرح است و هنوز کمیسیون نتوانسته است راجع به یکی  از این پیشنهادات به جمع بندی برسد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هر کدام از این پیشنهادات یکسری محاسن و معایب دارند و به همین دلیل هنوز نتوانسته ایم در باب مهریه به تصمیم قاطعی برسیم البته در حال حاضر کارگروه مهریه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی یکی از این پیشنهادات را مورد بررسی و اجماع نظر اعضا قرار گرفته است.

وی ادامه داد: ما معتقدیم زندان رفتن مردان نه برای خانمی که طالب مهریه است مفید است و نه برای آقایی که قرار است آن مهریه را پرداخت کند و دراین مسیر می خواهیم به راهکاری برسیم که ضمن حذف مهریه های سنگین، مهریه را نیز به صورت اقساطی در نظر بگیریم.

ابوترابی بیان کرد: در حال حاضر مهریه عین سکه است و با توجه به اینکه قیمت سکه در کشور ناگهان جههش چندین برابری داشت لذا بسیاری از آقایانی که یا کارمند  بودند و یا تمکن مالی کافی نداشتند توان پرداخت ماهی یک سکه را نداشتند و به همین دلیل به یکباره تعداد زندانیان مهریه ما به  ۴۵۰۰ نفر رسید آن هم به این دلیل که این آقایان توان پرداخت مهریه که عین سکه بود را نداشتند.

وی ادامه داد: ما برای حل این مشکل به راهکاری رسیدیم که قانون به نحوی اصلاح شود که یک سوم حقوق شخص به صورت ماهیانه برای پرداخت مهریه در نظر گرفته شود و درواقع پرداخت مهریه فقط با سکه نباشد بلکه به صورت نقدی نیز امکان پرداخت مهریه وجود داشته باشد و با این روش هم به پرداخت کننده مهریه فشار مضاعف اقتصادی نمی آید هم خانمی که خواهان دریافت مهریه است مهریه اش را دریافت می کند و هم آمار زندانیان مهریه در کشور زیاد نمی شود.

ابوترابی خاطرنشان کرد: این پیشنهاد در حال حاضر در کارگروه مهریه به تصویب رسیده  و باید به صحن کمیسیون بیاید که مورد بررسی قرار گیرد.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.