نمایندگان مجلس و سیل اخیر

برگزاری انتخابات الکترونیکی دقت و سرعت فرآیند انتخابات را افزایش می‌دهد

برگزاری انتخابات الکترونیکی دقت و سرعت فرآیند انتخابات را افزایش می‌دهد

ایسنا: ابوالفضل ابوترابی درباره مزایای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی، بیان کرد: برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی از چند بعد حائز اهمیت است در گام اول هزینه های انتخاباتی کاهش می یابد و از سوی دیگر دقت و سرعت عمل فرآیند انتخابات افزایش می یابد.

وی در ادامه اظهار کرد: اما این نوع برگزاری انتخابات، دارای یک عیب بزرگ است و آن دغدغه دست‌کاری است که می‌تواند اعتماد مردم را سلب کند. به روش سنتی از آنجا که آرا بر روی کاغذ ثبت می‌شود و نمایندگان کاندیداها بر صندوق های رای و در حین شمارش آرا نیز حضور دارند، مردم اعتماد بیشتری دارند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس با بیان اینکه «اما به طور کلی انتخابات الکترونیکی دقت و سرعت را بالا می برد»،‌ تصریح کرد: از نظر بنده در انتخابات مجلس و شوراها که تعداد کاندیداها بسیار بالاست و شمارش آرا به صورت دستی طول می کشد، باید انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شود اما در انتخابات خبرگان رهبری و ریاست جمهوری بهتر است به روش سنتی عمل کنیم تا دیگر جای حرفی باقی نماند.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در ادامه با تاکید بر اینکه «ان‌شاءالله اگر با برنامه ریزی بتوانیم انتخابات سال جاری مجلس را به صورت الکترونیکی برگزار کنیم دقت و سرعت در فرآیند انتخابات افزایش می یابد» خاطرنشان کرد: در بحث انتخابات بخش احراز هویت که یکی از حلقه های مهم انتخابات است تماما به صورت الکترونیکی انجام می شود.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.