ابوالفضل ابوترابی

لایحه شفافیت در کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس بررسی می‌شود

لایحه شفافیت در کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس بررسی می‌شود

آنا: ابوالفضل ابوترابی با اشاره به ورود مجلس به بررسی لایحه شفافیت دولت، اظهار کرد: کمیته مشترکی در کمیسیون قضائی و حقوقی برای بررسی این لایحه تشکیل شد. این کارگروه در ایام تعطیلی مجلس کارهای مقدماتی لایحه را صورت می‌دهد تا بتواند بعد از تعطیلی مجلس آن را به صحن کمیسیون بیاورد.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: این کارگروه ۶ نفره به ریاست اللهیار ملکشاهی تشکیل شده که محمدعلی پورمختار نایب اول و محمود صادقی نایب دوم آن هستند، هم‌چنین سه نفر دیگر از نمایندگان در این کارگروه حضور دارند.

به گزارش آنا، لایحه شفافیت اول تیر ماه سال جاری توسط رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی ارسال شد. لایحه مذکور که در کمیسیون خاص شفافیت و معاونت اقتصادی رئیس جمهور در ۳۶ ماده تدوین شده بود، در جلسه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ هیئت وزیران با هدف ارتقای سطح شفافیت و تحقق اقتصاد سالم و پویا تصویب شد.

این لایحه عملکرد دولت (به معنای عام) را پیگیری می‌کند و به‌رغم شفافیت دولت، نظارت و اعتماد عمومی نسبت به حاکمیت را به دنبال دارد، هم‌چنین مشارکت همگانی (مردم و دولت) برای مبارزه با فساد را تقویت خواهد کرد.

براساس این لایحه اطلاعات، صلاحیت‌ها، رفتارها و عملکردهای مؤسّسات مشمول در زمان مناسب و با کیفیت مناسب در معرض دسترسی و استفاده اشخاص ذی‌نفع یا عموم مردم یا مراجع نظارتی قرار می‌‏گیرد.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.