انتقال پایتخت

تأکیدات رهبر انقلاب در مقابله با خام‌فروشی باید راهبرد مسئولان باشد

رکنا: ابوالفضل ابوترابی درباره تصمیم دولت برای تصویب افزایش تعرفه ۲۵ درصدی برای صادرات مواد خام معدنی از اول مهرماه گفت: اگر در توان و ظرفیت کشور است که بتوان از مواد خام معدنی برای فرآوری و تولید کالا استفاده کنیم نباید به‌صورت بی‌رویه روی به خام‌فروشی این سرمایه ملی بیاوریم. رهبر معظم انقلاب هم بارها تأکید کرد‌ه‌اند که نباید به خام‌فروشی دل بست و این موضوع باید به یک راهبرد و چشم‌انداز تبدیل شود.

وی افزود: تفکری در وزارت صمت وجود دارد که معتقد است که باید از خام‌فروشی جلوگیری شود که من این تصمیم را به‌جا و منطقی می‌دانم.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصریح کرد: مدت‌ها بود که در حوزه انتخابیه بنده، کوپ سنگ‌های تزئینی ساختمان به چین صادر می‌شد، اما پس از تغییر رویکرد وزارت صمت در خام‌فروشی تا حدی کارخانه‌های سنگ‌بری تقویت شدند و محصولات تولیدشده توان رقابت با محصولات دیگر کشورها را پیدا کردند، هرچند که اعتقاد دارم باید کیفیت محصولات با توجه به استاندارهای جهانی نسبت به گذشته افزایش پیدا کند.

وی در پایان بیان کرد: جلوگیری از خام‌فروشی، یک راه موثر برای ایجاد اشتغال در کشور است و این موضوع در منطقه ما که ۶۵۰ سنگ‌بری فعال دارد کاملاً قابل لمس است. به‌نظر من، با تصمیمات اخیر، وضع بهتر شده و مطمئناً این مسیر یک راه درست و عقلانی است.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.