ابوالفضل ابوترابی

دولت قانون اعلام عمومی حقوق و دستمزد مسئولان را سرعت دهد

آنا: ابوالفضل ابوترابی با اشاره به فعال شدن سامانه ثبت اموال مسئولان و کارگزاران نظام در مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه، اظهار کرد: این اقدام شایسته قوه قضائیه مقدمه خوبی برای تقویت شفافیت در کشور است.

وی افزود: پیش از این هم مجلس شورای اسلامی در بند (ب) ماده ۲۷ برنامه ششم توسعه روندی را ترسیم کرد تا حقوق و دستمزد تمام مسئولان شناسایی و اعلام عمومی شود.

ابوترابی با بیان اینکه شناسایی و اعلام عمومی حقوق و دستمزد مسئولان به صورت نیم‌بند درحال انجام است، تصریح کرد: دولت باید به این اقدام سرعت دهد، چرا که این قوانین سبب می‌شود گام‌ اصلی برای ایجاد شفافیت در ارکان نظام مورد نظر مقام معظم رهبری برداشته شود.

نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: مقام معظم رهبری در درس خارج فقه‌شان فرمودند که غیر از مسائل امنیتی همه چیز از دارایی مسئولان و فرزندانشان تا نحوه رأی دادن و هزینه کرد انتخابات باید در جمهوری اسلامی شفاف باشد.

ابوترابی خاطرنشان کرد: قرار است گروهی از قوه قضائیه برای ثبت اطلاعات نمایندگان در مجلس شورای اسلامی مستقر شوند تا ۲۹۰ نماینده مجبور نباشند یک به یک برای وارد کردن اطلاعات خودشان به قوه قضائیه بروند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هماهنگی‌های لازم برای انجام اینکار با قوه قضائیه انجام شده است، افزود: کاری که رئیس قوه قضائیه برای اعلام اموال مسئولان انجام داده دارایی آنها قبل از تصدی پست و بعد از آن را شفاف می‌کند.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.