استقلال اقتصادی

همه ابعاد جامعه به سمت شفافیت حرکت کند

شبستان: ابوالفضل ابوترابی درباره طرح شفافیت آراء نمایندگان مجلس اظهار داشت: شفافیت حداکثری یکی از موضوعات مهمی است که می‌تواند پیامدهای بسیار مثبتی را به همراه آورد و یکی از مصادیق مهم شفافیت، شفافیت آراء نمایندگان است.

نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شفافیت آراء نمایندگان، از جمله قوانینی است که در اغلب کشورهای جهان به ویژه کشورهای توسعه یافته، وجود دارد و کشورهای جهان سوم بایستی برای رشد و توسعه خود، در بسیاری از موارد این قانون را اعمال کنند. البته باید توجه داشت که در برخی موارد از جمله موارد امنیتی، شفافیت جایی ندارد.

ابوترابی با اشاره به مشکلات ساختار اداری تضریح کرد: به هر حال امیدواریم که ما نیز به سمت شفافیت برویم و اگرچه برخی مقاومت‌ها انجام خواهد شد و طبیعی هم هست، اما این شفافیت، قانونی است که بایستی به نتیجه برسد. البته ساختار اداری ما نیز ضعف‌هایی دارد که باید بر این اساس اصلاح شود.

وی با بیان اینکه طرح شفافیت آراء همچنان در دستور کار مجلس است، خاطر نشان کرد: طرح شفافیت آراء نمایندگان مجلس، همچنان به صورت عادی در دستور کار مجلس است هرچند مدتی پیش دوفوریت آن به رای گذاشته و رای نیاورد.

ابوترابی درباره تاثیر و میزان بازدارندگی طرح شفافیت آراء نماینندگان افزود: این طرح، به تنهایی نمی‌تواند همه مشکلات را برطرف کند و تاثیر آنچنانی ندارد ولی اگر همه ابعاد کشور رو به شفافبت پیش برود اتفاق خوبی است و تاثیر خوبی دارد.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

3 پاسخ
 1. محمد داوود
  محمد داوود گفته:

  آقای ابوترابی با این وضعیته اقتصادی و معیشتی تنها کاری که میتونید واسه ما انجام بدید به سرانجام رسوندنه طرحه اصلاح نظام وظیفست؛بالاغیرتا این شکلو تغییر بدید؛اصلاحات و امید را به جامعه و مردمه نجیبه ایران بازگردانید و راهه مردم و جوانان را هموار کنید نه تازه بی کمک و حمایت؛سدی ام بشید جلویه زندگی،کار،ازدواج و… سرمایه های اجتماعی

  پاسخ
 2. بهنام
  بهنام گفته:

  هیچ کدام از این طرح هاتون نه به درد ملت میخوره نه به درد کشور. نمیخوایم حالا شما هی طرح بدین. یک طرحدرست بعد مدت ها تو این مجلس اومد اونم سربازی اختیاری بود.چرا همش وعده و وعید میدید؟؟پس چی شد این طرح داوطلبانه کردن سربازی. انقدر با زندگی ما جوونا بازی نکنید. فرمودید ۵ ماه پیش که این طرح تا ٢ ماه دیگه به صحن علنی میره. پس چی شد

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.