ابوالفضل ابوترابی

وضعیت کشمیر نتیجه اقدامات انگلیس به هنگام خروج از هند است

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به موضوع حبس، شکنجه و کشتار مردم مسلمان کشمیر و رفتار ضدحقوق بشری دولت هند با مسلمانان، گفت: کشمیر برای‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌ مسأله‌ انسانی‌ و اسلامی‌ است‌ و دولت هندوستان مردم‌ مسلمان‌ این‌ منطقه‌ را به‌ طور آشکارا تحت‌ ظلم‌ و ستم‌ قرار می دهد.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس افزود: بذر مصیبتی که دامنگیر کشمیر شده را انگلیسی‌ها در منطقه کاشته اند؛ همان طور که در بسیاری از کشورها هم همین کار را کردند، انگلیس و سایرکشورهای استعماری بین مردم آن منطقه اختلاف افکنی می کنند.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و موضوع زخم کشمیر که انگلیس در منطقه بنا نهاده است، مطرح کرد: رهبر انقلاب اسلامی هم  وضعیت منطقه‌کشمیر، اختلافات هند و پاکستان در این زمینه را نتیجه‌ی اقدامات انگلیس خبیث به هنگام خروج از شبه‌قاره‌ی هند دانستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: انگلستان در هندوستان متاسفانه از این سیاست استفاده کرددولت هند و پاکستان باید خیلی مراقب باشند که فریب انگلستان را نخورند، هندوستان با ادعای کشور  ۷۲ ملتی و این که مذاهب، ادیان و اقوام مختلف  در کنار هم را دارد حقوق بشر را  آشکارا نقض می کند.

ابوترابی با تاکید براینکه انگلیسی‌ها برای استمرار درگیری در کشمیر، زخمی را درمنطقه برجای گذاشتند، خاطرنشان کرد: انگلیسی ها  می گویند ” تفرقه بینداز و حکومت کن “این هم طبیعتا به دلیل غارت اموال کشورهای مختلف است، انگلستان خباثت کرده، تفرقه ایجاد می‌کند.

رئیس فراکسیون حقوق بشرمجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دستگاه دیپلماسی کشورمان باید از حسن همجواری و دوستی با ۲کشور هند و پاکستان در مسئله کشمیر استفاده کند، مطرح کرد: طبق قوانین و موازین بین المللی موضوع کشمیر قابل تعقیب است.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.