ابوالفضل ابوترابی

مدعی‌العموم با خودروسازان احتکارکننده با جدیت برخورد کند

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در مورد تضییع حقوق شهروندان از سوی خودروسازان که خودروها را در پارکینگ‌های روباز زیر آفتاب سوزان نگهداری کرده و از تحویل خودروها به متقضاییان خودداری می‌کنند، گفت: این موضوع جرم کیفری دارد، چراکه احتکار محسوب می‌شود، ضمن اینکه باید تاسف بخوریم برای خودروسازانی که در این شرایط نامساعد اقتصادی هر بلایی سر مردم می‌آورند.

نماینده مردم  نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه نبود کیفیت در خودروهای تولید شده و بی‌توجهی به اجرای تعهدات مناسب یکی از مشکلات موجود در حوزه تولید خودروی داخلی است.

وی تصریح کرد: در هیچ نقطه از دنیا این گونه مرسوم نیست که قبل از تحویل خودرو از سوی تولیدکنندگان مبلغی دریافت شود و یک سال بعد نیز با وجود هزاران خلف وعده و هزاران میلیارد تومان بدهکاری به قطعه‌سازان، خودروها تحویل داده می‌شود.

ابوترابی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون تولیدکنندگان قطعه خودروها نیز به دلیل بدعهدی تولیدکنندگان داخلی خودرو با مشکلات متعددی مواجه شده‌اند و می‌توان گفت که مجموع این اقدامات در صنعت خودروسازی به حیثیت نظام لطمه وارد ساخته است.

وی افزود: خودروسازان خودروهای تولیدشده را دپو کرده و به نوعی احتکار می‌کنند تا گران شود که این موضوع مشکلاتی را در این حوزه ایجاد کرده است، چرا که آسیب‌هایی به قطعات خودروها به دلیل ماندن زیر آفتاب به ویژه در تابستان وارد می‌شود.

 عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: لازم است مدعی‌العموم به این موضوع در جهت احقاق حق خریداران به طور جدی ورود پیدا کرده و به عنوان احتکارکننده با خودروسازانی که به این امر مبادرت ورزیده‌اند، برخورد کند، ضمن اینکه این مهم نیز مورد بررسی قرار بگیرد که چه مشکلات دیگری به دلیل این بدعهدی خودروسازان ایجاد شده است.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.