ابوالفضل ابوترابی

توجه به تفریحات سالم مد نظر قرار گیرد

شبستان: ابوالفضل ابوترابی نشاط را نیاز هر جامعه ای عنوان کرد و اظهار داشت: هر جامعه ای احتیاج به نشاط دارد اما باید توجه داشت که شادی و لودگی، دو مقوله کاملا جدا از هم هستند و نباید این موضوعات را با هم اشتباه گرفت و به نام شادی، به مسائل انحرافی دامن زد.

نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون به توضیح نشاط و شادی سالم پرداخت و بیان کرد: با بررسی بسیاری از کشورهای ظاهرا شاد درمی‌یابیم آمار مشکلات و معضلات اجتماعی مانند خودکشی در این کشورها نسبت به سایر کشورها بالاتر است مثل کره جنوبی که در ظاهر یک کشور جهان اولی، مدرن، پیشرفته و شاد است ولی رتبه نخست خودکشی در دنیا از آن همین کشور جهان اولی شاد است. در واقع ظاهر شادی که این کشورها و جوامع دارند باطن و حقیقتی تلخ و غم‌افزا دارد چراکه آن ها مصداق های شادی را اشتباه دریافته اند.

وی با بیان اینکه شادی و نشاط باید از دل جامعه باشد، افزود: شادی در واقع ساختاری مبتنی و حاکم بر متن جامعه است که طی آن افراد آن جامعه با آسودگی خاطر بتوانند امور روزانه و اجتماعی خود را برطرف کنند. به عنوان مثال در سبک رانندگی، نظام اداری، سبک نظام قضایی، سبک نظام اقتصادی وغیره ساختار به گونه ای باشد که افراد بتوانند به یکدیگر اعتماد کنند و به هم افزایی زندگی ها بپرازند.

ابوترابی از عوامل موثر در شادی جامعه گفت و ادامه داد: عوامل مختلفی بر شادی یک اجتماع تاثیر دارند. آلودگی هوا می تواند تا حد زیادی یک جامعه را به سمت افسردگی سوق دهد. سبک پوشش، نوع غذا و خوراکی ها از دیگر عوامل موثر بر شادی هستند. در همین استان اصفهان جاری بودن زاینده رود تاثیر بسیار زیادی بر روی بعد روانی زندگی شهروندان دارد و تفاوت ایامی که آب در این رودخانه جریان دارد با زمانی که رودخانه خشک است بر شادی مردم کاملا مشهود است.

وی با انتقاد از برنامه های بی محتوا به بهانه افزایش سطح شادی تصریح کرد: تجربه نشان داده برنامه های بی محتوا، سطحی و مقطعی که به اسم شادی و مبتنی بر جِلف بازی ها نه تنها در افزایش شادی سهیم نیستند، بلکه افسردگی خاطر و دلگیری و کدورت قلب را به همراه دارد. در واقع شادی واقعی در معنویات بیشتر نمود و بروز دارد و معمولا افرادی که به معنویات پایبندتر هستند از زندگی های بی دغدغه تر و شادتری بهره مند هستند.

نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون به رسالت آموزش و پرورش در زمینه آموزش زندگی شاد اشاره و خاطرنشان کرد: رسالت آموزش و پرورش آن گونه که از نام این نهاد روشن است آموزش است و پرورش که تاکنون خوشبختانه در زمینه آموزش عملکرد قابل قبولی داشته ایم و رتبه های برتر علمی در المپیادهای مختلف و معتبر، دلیلی است بر این مدعا اما متاسفانه آموزش و پرورش ما در پرورش جامعه ای با هنر شاد زیستن موفق نبوده است.

وی با اشاره به تعریف سواد در عرصه بین المللی تصرح کرد: امروزه سواد در عرصه بین المللی، توانایی خوب و سالم زندگی کردن تعریف می شود و بنابر این تعریف، کسی باسواد است که بتواند شاد و سالم زندگی کند یعنی از کارهایی مثل اعتیاد، خلاف، الکل وغیره پرهیز کند، در برابر وسوسه های و پیشنهاد های نادرست، قدرت نه گفتن داشته باشد و متاسفانه آموزش و پرورش ما در این زمینه کوتاهی کرده است.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

5 پاسخ
 1. #مجلس مقتدر
  #مجلس مقتدر گفته:

  آلودگی نیست که مردم را به سمته افسردگی سوق داده بلکه ۳۰۰ نفر نماینده ان که تویه یه جایی به اسم مجلس جمع شدن دوره هم که یعنی (راس اموره) یکی گلابی میخوره؛۱۰۰تا خوابن؛۵۰تا صبح تاشب مصاحبه میکنن؛۱۰۰تام قول و وعده میدند با یه کاغذ و قلم جلوشون که مردم حس کنن دارند کار انجام میدند؛بقیه ام اسمشون رد شده ولی تا به امروز کسی زیارتشون نکرده
  اصلاح نظام وظیفه و خبر از تفاهمی که فرمودید چه شد جناب شادابیان؟؟

  پاسخ
  • #مجلس مقتدر
   #مجلس مقتدر گفته:

   آقای ابوترابی برادرِ من حداقل از شما انتظار نمیره خودتونا به خواب بزنید؛ما ساختارمون به کل مشکل داره و تا وقتی داخله سیستممون ما افراده رده بالایی را داریم که در مقابله تغییرات،پیشرفت و اصلاحات صحبت از طرحهای ضدملی و تفکراته لیبرالیستی می کنند می بایست فاتحه ی اصلاحات و روند رو به رشد را بخوانیم چه برسد به تامین نیازهای ابتداییه زندگی(البته ناگفته نماند که با حقوق میلیاردی همه ایدئولوژیک می اندیشند)

   پاسخ
   • #مجلس مقتدر
    #مجلس مقتدر گفته:

    یکی دیگر از عواملی که باعثه افسردگی و مرگ اعتماد و امید در جامعه میشود اینه که میلیونها نفر از شما می پرسن که طرح اصلاح نظام وظیفه و خبر از تفاهمی که فرمودید چه شد؟؟ و شما حتی یه مصاحبه ی خشکو خالی ام انجام نمیدید!!

    پاسخ
 2. بهنام
  بهنام گفته:

  اگر به جای شما ۴ تا گلابی میزاشتن رو صندلی های مجلس بهتر بود. شاید واقعا بهتر بود.
  نه به سربازی اجباری

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.