ابوالفضل ابوترابی

مردم ذهنیت مثبتی از تعاونی‌ها ندارند

خانه ملت: ابوالفضل ابوترابی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه یکی از اساسی‌ترین، منطقی‌ترین و بنیادی‌ترین کارهایی که می‌تواند برای استقرار عدالت در کشور انجام بگیرد، تعاون است و تعاون می‌تواند کشور را از لحاظ اقتصادی نیز نجات دهد، گفت: اولا در قانون نسبت به تعاون تاکید شده و طبق قانون، ۲۵ درصد اقتصاد ایران باید توسط تعاونی‌ها اداره شود اما واقعیت این است که شیوه فعلی تعاونی فعلا پاسخگو نیست.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی افزود: مردم ذهنیت مثبتی از تعاونی‌ها ندارند و تعاونی ها نیز نتوانستند وظیفه و رسالت خود را انجام دهند بنابراین اعتقاد بنده این است که چه بسا تعاونی‌ها، شیوه سهام عدالت باشد و یا سهام‌هایی باشد که در بورس خرید و فروش می‌شود لذا باید شیوه تعاونی حال حاضر که پاسخگو نبوده و نتوانسته ۲۵ درصد اقتصاد ایران را به دست بیاورد را تغییر داد.

وی با بیان اینکه باید تعاونی منطبق با واقعیات ایجاد کرد، تصریح کرد: مردم از تعاونی‌ها استقبال نکردند بنابراین باید تعاونی منطبق با واقعیات طراحی و تبدیل به اقتصاد کرد. مجلس هفتم طرحی به نام شرکت‌های تعاونی فراگیر شهرستانی، استانی و ملی طراحی کردند اما آنها نیز نتوانستند جایگاه خود را پیدا کنند اما به نظر بنده می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس اظهار داشت: در شرایط فعلی در مجلس شورای اسلامی، استفاده از ظرفیت عمومی را در ظرفیت پتروپالایش‌ها دیده شده و این تعاونی‌ها و سرمایه‌های خرد مردم چنانچه جمع شود می‌تواند راه‌گشای کشور شده تا بتوان پالایشگاه و پتروشیمی ایجاد کرد.

اقتصاد مقاومتی

ابوالفضل ابوترابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.