ابوالفضل ابوترابی

کمیسیونی ملی و فراقوه‌ای باید جایگزین هیات نظارت بر انتخابات شوراها شود

خانه ملت: ابوالفضل ابوترابی با یادآوری بروز مشکلات اقتصادی و سیاسی در برخی از شوراهای شهر و روستا، گفت: چندی پیش طرحی در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مطرح شد که طبق آن پیشنهاد تشکیل کمیسیون ملی انتخابات شوراها ارایه و در کمیته‌ای به تصویب رسید.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: به موجب تشکیل این کمیسیون ملی افرادی از سه قوه قضاییه، مقننه و اجرایی در این کمیسیون حضور پیدا می‌کنند، این مصوبه هنوز به صحن کمیسیون امور داخلی و شوراها نرسیده است.

ابوترابی افزود: بنابر مصوبه مذکور ۲ نفر از قضاییه، ۲ نفر از دولت و ۲ نفر از مجلس برای ۴ سال انتخاب می‌شوند و به جای هیات نظارت بر انتخابات که تنها متشکل از نمایندگان مجلس بود، بر شوراها نظارت می‌کنند. نمایندگان مجلس نیز در صحن مجلس معرفی و انتخاب می شوند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: این کمیسیون صلاحیت کاندیدای انتخابات شوراها را بررسی می‌کند، لذا فشار به نمایندگان برای تایید صلاحیت افراد کمتر می‌شود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، معتقد است: در حال حاضر برخی از نمایندگان مجبور می‌شوند تا صلاحیت برخی از کاندیداهای شوراها را تایید کنند  زیرا خود نیازمند رای مردم هستند اما با تشکیل کمیسیون ملی انتخابات این مشکل رفع خواهد شد. امیدواریم هرچه زودتر این مصوبه کمیته در صحن کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.