ابوالفضل ابوترابی

کاهش مشکلات فضاهای آموزشی نجف آباد با ورود برکت

باشگاه خبرنگاران جوان: ابوالفضل ابوترابی نماینده‌ مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: ساخت مجتمع آموزشی فرهنگی برکت شهید حججی در نجف آباد باعث نجات منطقه از معضل کمبود فضا‌های آموزشی شده است.

او افزود: شهر‌های نجف‌آباد، تیران و کرون به علت مهاجرپذیر بودن، همیشه با کمبود فضا‌های آموزشی روبه‌رو هستند که فعالیت‌های بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در زمینه‌ی ساخت چند مدرسه و به‌خصوص مجتمع بزرگ آموزشی فرهنگی برکت شهید حججی، این معضل را تا حدود زیادی مرتفع کرده است.

نماینده‌ مردم نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه فعالیت‌های بنیاد برکت، مایه‌ برکت در کل کشور است، ادامه داد: ساخت مجتمع بزرگ آموزشی فرهنگی برکت شهید حججی به مساحت تقریبی ۸۵۰۰ مترمربع و ظرفیت پذیرش بیش از ۱۰۰۰ دانش‌آموز، آن‌هم در مدت زمان ۸ ماه، یک اقدام بی‌نظیر و کم‌سابقه و نوعی رکوردشکنی بود که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از طریق بنیاد برکت به سرانجام رساند.

نماینده‌ نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر سال گذشته‌ محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به حوزه‌ انتخابیه‌ خود تصریح کرد: با ساخت مدارسی که قرار شده به نام شهدای مدافع حرم و تیپ فاطمیون احداث شود، مشکل کمبود فضای آموزشی به عنوان معضل اول منطقه، به‌طور کامل رفع خواهد شد.

او بیکاری را از جمله دیگر کاستی‌های حوزه‌ انتخابیه‌ خود ذکر کرد و گفت: آمار‌های رسمی از نرخ بیکاری ۱۳ درصدی در منطقه حکایت دارد، اما رقم واقعی نزدیک به ۲۵ درصد است. مهاجرپذیر بودن نجف‌آباد، تیران و کرون باعث بالا بودن نرخ بیکاری در این شهر‌ها شده است. از سوی دیگر، بسیاری از واحد‌های بزرگ و کوچک صنعتی در این مناطق به مشکل برخورده و به حالت نیمه‌تعطیل درآمده است.

نماینده‌ نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس اظهار امیدواری کرد که با احیای این واحد‌های صنعتی نیمه‌تعطیل و اجرای طرح‌های اشتغالزایی اجتماع‌محور برکت، شاهد رونق اقتصادی حوزه‌ انتخابیه‌ خود باشد.

ابوترابی در این رابطه توضیح داد: با بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای ایجاد مشاغل خرد و خانگی به‌خصوص در زمینه‌ زنبورداری به توافق رسیده‌ایم که فرآیند کار به زودی آغاز خواهد شد. همچنین درخواست شده است بنیاد برکت در خصوص راه‌اندازی بازارچه‌هایی برای فروش محصولات این مشاغل، همکاری و مشارکت کند.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.