ابوالفضل ابوترابی

قراردادهای زیرزمینی پیامد افزایش یک درصدی حق کمیسیون مشاوران املاک

خانه ملت: ابوالفضل ابوترابی با اشاره به درخواست اتحادیه مشاوران املاک برای افزایش یک درصدی حق کمیسیون خود، گفت: قطعا افزایش حق کمیسیون مشاوران املاک در شرایط کنونی به هیچ وجه صلاح نیست، زیرا مردم دیگر امروز توان و تحمل افزایش هزینه های خود را ندارند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جامعه هدف افزایش حق کمیسیون مشاوران املاک، مردم و خریداران و فروشندگان مسکن خواهد بود، این یعنی آنکه برای افزایش درآمد عده‌ای محدود، مردم را تحت فشارهای مالی بگذاریم.

وی گفت: به نظر من در شرایط کنونی نیز فرآیند محاسبه حق کمیسیون مشاوران املاک دچار مشکل و نقص است، زیرا شاهدیم که املاکی ها در دو سال اخیر با افزایش قیمت مسکن به درآمدهای چشمگیری دست یافته اند.

ابوترابی ادامه داد: در شرایط کنونی سازو کار تعیین حق کمیسیون مشاوران املاک به این گونه است که با افزایش قیمت واحد مسکونی، درصد حق کمیسیون املاکی ها نیز بالا می رود.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: افزایش حق کمیسیون مشاوران املاک موجب افزایش قراردادهای زیرزمینی و پنهانی می شود، زیرا مردم نمی خواهند دیگر مبالغ بسیار بالا و هنگفت را به جیب مشاوران املاک بریزند، البته این رویکرد تبعاتی را نیز به دنبال دارد که افزایش کلاهبرداری و پرونده های قضایی یکی از این موارد محسوب می شود.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.