ابوالفضل ابوترابی

جیغ‌ بنفش دولت در برابر رسیدگی به پرونده اطرافیان روحانی

مشرق نیوز: ابوالفضل ابوترابی با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور مبنی بر اینکه «نمی‌توان با بگیر و ببند با فساد مبارزه کرد»، گفت: طبق سرشماری‌های اخیر و نظرخواهی‌های دانشگاه تهران به عنوان یک مرجع علمی بی‌طرف، محبوبیت آیت‌الله رئیسی به لحاظ مواضع انقلابی و مبارزه با فساد در دستگاه قضایی بعد از سردار سلیمانی یبشترین رشد را داشته است و بعد از سردار سلیمانی به عنوان چهره محبوب قلمداد می‌شود.

وی با بیان اینکه محبوبیت آیت‌الله رئیسی به دلایل رویکرد وی در مقابله با فساد است، تصریح کرد: پیرو این موضوع مردم یک بارقه امیدی پیدا کردند بنابراین آیت‌الله رئیسی به خوبی توانستند سرمایه اجتماعی که در برخی مقاطع از دست رفته را بازگرداند لذا انتظار مردم از آیت‌الله رئیسی مبارزه با فساد است و در این جهت مجلس از وی حمایت خواهد کرد.

عضو کمیسیون  حقوقی وقضایی مجلس تصریح کرد: مردم انتظار دارند فرآیند مبارزه با فساد از سوی آیت‌الله رئیسی از قبل هم بیشتر و قاطع‌تر ادامه پیدا کند.

این نماینده مجلس بیان داشت: اینکه رئیس جمهور عنوان کرده‌اند با دادگاه و دستگاه قضایی نمی‌توان به فساد پایان داد باید گفت اتفاقا با دادگاه و دستگاه قضایی و با برخورد به موقع با مسئولان خائن، می‌توان با فساد مقابله کرد چرا که وقتی مسئولی خائن است نباید نظام تاوان چنین رویکردی را بدهد لذا مسئولان قضایی با برخورد به موقع می‌توانند از ادامه فساد برخی مسئولین جلوگیری کنند.

وی تاکید کرد: دستگاه قضایی باید مقتدرانه رویکرد مبارزه با فساد را ادامه دهد چرا که این رویکرد باعث خواهد شد که سوء مدیریت و سوء استفاده برخی مدیران متوقف شود.

این نماینده حقوقدان مجلس تاکید کرد: حالا که مردم می‌خواهند حلاوت عدالت قوه قضائیه در برخورد با مفسدان را ببینند طرح چنین مسائل حاشیه‌سازی آسیب‌زا خواهد بود.

این نماینده حقوقدان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: زیبنده مسئول و مدعی اجرای قانون اساسی نیست که به خاطر رسدگی به اتهامات اطرافیان فرار به جلو کند. این اقدام باعث می‌شود مردم احساس کنند، چون دستگاه قضا بنا دارد به پرونده اطرفیان رییس جمهور رسیدگی کند این جیغ‌های بنفش سر داد می‌شود.

ابوترابی در پایان خاطرنشان کرد: انتظار داریم رئیس جمهور در راستای اجرای اصول متعدد قانون اساسی از جمله اصل ۱۵۶ این قانون، از اقدام قوه قضائیه در مبارزه با مفاسد اقتصادی حمایت و از ایجاد بستر دو قطبی سازی جلوگیری کند.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.