استقلال اقتصادی

مدیرعامل ایران خودرو با روحیه جهادی کار کند

خانه ملت: ابوالفضل ابوترابی در رابطه با انتخاب یک فرد جوان به عنوان مدیرعامل جدید ایران خودرو با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که ایشان بر استفاده از نیروی جوان تاکید داشتند افزود: جوانان تحول گرا، جویای نام، پرانرژی و به علم روز مسلط تر هستند. پس استفاده از نیروی جوان می تواند در شرایط فعلی کمک شایانی به کشور کرده و به نوعی مشکل گشا باشد.
وی ادامه داد: شرکت ایران خودرو یکی از بزرگترین شرکت های کشور است که انتخاب یک فرد جوان که خود قبلا در بدنه وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده یک امتیاز محسوب می شود.

ابوترابی در خصوص تصمیم سریع وزارت صمت برای تعیین تکلیف این شرکت بزرگ که حتی یک روز بدون مدیریت می تواند زیان بالایی را متحمل شود گفت: پس از برکناری مدیرعامل سابق این شرکت، وزیر صمت تعلل نکرده و این اقدام وزیر صمت بسیار خوب و بجا بوده است.
نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در بازار خودرو نگاه مان به داخل نیست به این معنا که باید سالیانه مسابقات متعددی در زمینه طراحی خودرو انجام دهند که متاسفانه این کار به دلیل انحصاری که در این حوزه وجود دارد، انجام نمی شود، از طرفی حیف و میل های زیادی در دو شرکت بزرگ خودروسازی رخ داده و باعث شده که عملکردی که انتظارمان بود را از خود نشان ندهند و از سوی دیگر به دنبال تکنولوژی جدید و کاهش قیمت ها نرفتند.

ابوترابی بیان کرد: از مدیر عامل جدید که مطمئنا با انرژی وارد این عرصه شده اند، تقاضا داریم که با یک روحیه و کار جهادی، حیف و میل ها را به حداقل رسانده و از توان و ظرفیت داخلی استفاده بیشتری کند.
وی افزود: نگاه ما در خودروسازی همانند برخی دیگر از صنایع کشور به دست غربی ها بوده و علاوه بر کپی‌کاری، انتظارمان این بود که شرکت هایی مثل رنو و سیتروئن  در کشور ما سرمایه گذاری کنند که در انتها همیشه متضرر شدیم.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توجه به توان داخلی و استفاده از شرکت های دانش بنیان، حذف نگاهمان به غرب، به حداقل رساندن هزینه ها و حذف نگاه های سیاسی در خودروسازی که به نوعی به حیاط خلوت دولت ها تبدیل شده است می تواند این مشکلات این صنعت رفع کند.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

1 پاسخ
  1. محمد داوود
    محمد داوود گفته:

    آقای ابوترابی طرح اصلاح نظام وظیفه و خبر از تفاهمی که فرمودید چه شد؟؟ آیا منه تولید کننده که واسطه ی روزیه خدا برایه چندین بنده ام می بایست و هیچ حمایتی از سویه دولت نمیشوم و تازه بیش از بقیه ام مالیات میپردازم حالا میبایست درب تولیدی خودم را هم ببندم و چندین نفر راهم بیکار کنم واسه خدمت سربازی؟؟ خدمت به کشور به این شیوه بهتر است یا من چایی بریزمو نظافت کنم؟؟ قانونهای منسوخ و غیرمنعطف دارد دمار مردم را درمی آورد؟؟

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.