ابوالفضل ابوترابی

سوء مدیریت دولت و توزیع ۱۸ میلیارد دلار دولتی بین رانت خواران

فارس: ابوالفضل ابوترابی درباره تخصیص ۱۴ میلیارد دلار برای واردات کالای اساسی به دولت و انتقاد فراوان به نحوه توزیع آن گفت: ۸۰ درصد مشکلات کشور به سوءمدیریت داخلی بازمی‌گردد، به طور مثال؛ ۱۸ میلیارد دلاری که دولت در سال گذشته ظرف مدت ۳ ماه از دست داد و دلار ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی را بین رانتخواران توزیع کرد و مردم هم چیزی را در سفره خود ندیدند، معنایش یعنی سوءمدیریت.

وی افزود: اگر ۱۸ میلیارد دلار را به جای اینکه به منفعت‌طلبان و سودجویان بدهیم، پالایشگاه ساخته بودیم، هم‌اکنون می‌توانستیم سر خود را بالا گرفته و بنزین صادر کرده و اشتغال ایجاد کنیم، اما دولت با سوءتدبیر و بی‌تدبیری ضربه مهلکی را به کشورمان زد.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس تصریح کرد: ما تجربه سال قبل را داریم که ۱۸ میلیارد دلار نرخ ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی داده شد ولی متاسفانه مردم از این نرخ دولتی نه تنها چیزی عایدشان نشد بلکه هر روز گرانی را مشاهده کردند و سال قبل این میزان پول برای خیلی ها در چرخه معیوب رانت شد و متاسفانه دولت اشتباه فوق العاده بزرگی در این موضوع مرتکب شد.

ابوترابی اظهار داشت: یکی از دلایل افزایش بی‌رویه قیمت کالاهای اساسی احتکار برخی کالاها از سوی توزیع‌کنندگان است که باید شرایطی فراهم شود که فضا را برای محتکران ناامن کنیم؛ زیبنده نیست وقتی خانوارها در تأمین مایحتاج‌شان با مشکل مواجه هستند، عده‌ای سودجو کالاها را احتکار می‌کنند.

وی با بیان اینکه باید با محتکران کالاهای اساسی و واسطه‌گران برخورد شود، گفت: برخورد با محتکران موجب ثبات در بازار شده و به یکسان‌سازی قیمت‌ها کمک می‌کند.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.