ابوالفضل ابوترابی

نظام توزیع بدون اصلاح نظام اداری، اصلاح ناپذیر است

خانه ملت: ابوالفضل ابوترابی با تاکید بر اینکه دغدغه مردم در خصوص مسایل اقتصادی به حق است، یادآور شد: ما تجربه سال قبل را داریم که ۱۸ میلیارد دلار نرخ ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی برای واردات کالاهای اساسی داده شد ولی متاسفانه مردم از این نرخ دولتی نه تنها چیزی عایدشان نشد بلکه هر روز گرانی را مشاهده کردند و سال قبل این میزان پول برای خیلی ها در چرخه معیوب رانت شد و متاسفانه دولت اشتباه فوق العاده بزرگی در این موضوع مرتکب شد.

وی اظهار داشت: امسال مجلس در بودجه سال ۹۸، ۱۴ میلیارد دلار یعنی ۲۵۰ هزار میلیارد تومان که تقریبا ۶۰ درصد بودجه کل سال است به بحث یارانه برای کالاهای اساسی اختصاص داده است.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها با اشاره به برگزاری جلسه غیر علنی مجلس در حدود دو ماه پیش، گفت: در این جلسه دو موضوع در دستور کار جلسه غیر علنی بود. یکی بنزین و گرانی ها بود و قرار شد بجای گران کردن بنزین، کارت سوخت احیا شود تا بتوانیم قاچاق را به حداقل برسانیم  و قرار است از بیستم تیر ماه کارت سوخت احیا شود که اساسا حذف کارت سوخت توسط وزیر نفت، کار اشتباهی بوده است و اکنون ایشان پی به اشتباهشان برده اند و دارند جبران می کنند آن هم با فشار مجلس.

وی از نحوه تخصیص ۱۴ میلیارد برای مردم. به عنوان موضوع دوم این جلسه غیر علنی نام برد و اظهار داشت: سال گذشته مقدار کمی هم که گوشت توزیع شد تنها در تهران بود، لذا می خواهیم این میزان بودجه را سیاست گذاری کنیم. چند پیشنهاد در این مورد وجود دارد یکی اینکه مانند گذشته کالابرگ یا کوپن به مردم داده شود و با مراجعه مردم این کالاها تحویل شان شود. پیشنهاد دوم این است که کارت های بانکی داده شود که به این کارت ها پول نقدی واریز شود و مردم بتوانند از این کارت بانکی فقط خرید کنند و پول از دستگاه خودپرداز نتوانند دریافت کنند.

ابوترابی افزود: پیشنهاد دیگر هم این است که به مردم پول نقد دهیم و هرکاری خواستند انجام دهند و بر اساس اولویت هایشان این پول را مدیریت کنند.

وی با بیان اینکه نظام توزیع مبتنی بر ساختار اشتباه نظام اداری ما است، تصریح کرد: غیر ممکن است بتوانیم نظام توزیع را بدون اصلاح نظام اداری اصلاح کنیم. اول باید ساختار نظام اداری را اصلاح کنیم تا اصلاح ساختار توزیع و نظارت را داشته باشیم.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

3 پاسخ
 1. #مجلس مقتدر
  #مجلس مقتدر گفته:

  تا وقتی شما ک نماینده ی مردمید حرف مردم را در سایت شخصی خودتون سانسور میکنید و مسئول بالا رتبه ی دیگر در کانال و اینستا نظرات مخالف خودش و انتقادات را برنمیتابد و بلاک میکند و تفکرش اینست ک فقط حرف من درسته و بس با این شرایط تحول و اصلاح در حده رویا باقی خواهد ماند.

  پاسخ
  • محمد داوود
   محمد داوود گفته:

   یه راهی بزارید جلویه پایه متولده ۶۸ تک فرزند با پدره ۶۴ساله بیمار بعنوانه تنها مراقب ک بدلیله مشکلات و درگیریها الان میگن وارده غیبت شدی و نه کفالت شامل حالت میشه و چون لیسانس گرفتی و ۶سال غیبت داری شامله طرح جرایم سربازان غایب هم نمیشی،بخشودگی سنی هم نداری،کار و بیمه ی درستی هم نمیتونی داشته باشی،وام و‌ چک و… هم بیخیالش بشو،و میبایست با تحمله این فشارها و معضلات از فکره نیازی ک خدا در وجودت گذاشته و سنت پیامبره اسلامم هست ک ازدواجه بیای بیرون

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.