ابوالفضل ابوترابی

تنقیح قوانین منجر به تعیین تکلیف قضات و مجریان قانون می‌شود

خانه ملت: ابوالفضل ابوترابی در خصوص تنقیح قوانین و مقررات در چهارچوب تفاهم نامه ملی که اخیرا بین قوای سه گانه امضا شده است، اظهار داشت: قوانین پالایش نشده و متضاد از جمله مشکلاتی است که در کشور وجود دارد.

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعداد زیاد قوانین دردسر ساز شده است، بیان کرد: این شرایط کار را مجریان قانون سخت کرده و از طرف دیگر راه را برای سوء‌استفاده کنندگان از قوانین متعدد باز کرده است. ۷۵ درصد کشورها، از جمله فرانسه تنقیح قوانین خود را شروع کرده‌اند.

ابوترابی با بیان اینکه فرانسه در ۷۰ سال اخیر، ۶۰ درصد قوانین خود را به صورت درختواره تنقیح کرده، ادامه داد: معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی کارهای خوبی را در زمینه تنقیح انجام داده است و تاکنون ۴۷ کد قانون را برای تنقیح آماده کرده است.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی گفت: کارشناسانی که برای فعالیت در زمینه تنقیح قوانین فعالیت دارند، عموما نماینده ادوار بوده‌اند و تاکنون ۱۱ کد را تنقیح کرده‌اند. در این ۱۱ کد بسیاری از قوانینی که نسخ شده‌اند، مزاحم بوده‌اند یا تفسیر چندگانه‌ای داشته‌اند،  تنقیح شده‌اند و پیش بینی می‌شود این تعداد افزایش یابد.

وی با بیان اینکه تفاهم نامه ملی تنقیح قوانین که بین معاونت قوانین و حقوقی قوای سه گانه امضا شده، پایه نظم بخشی و ارتقا بهره‌وری مجلس می‌شود، افزود: با تنقیح قوانین، بهره وری مجلس افزایش می‌یابد و مجریان قانون نیز تکلیف خود را مشخص شده می‌دانند.

ابوترابی با بیان اینکه با تنقیح قوانین و مقررات، قضات و حقوقدانان نیز برداشت‌های متفاوت کمتری از قوانین خواهند داشت، اظهار داشت: با توجه به نزدیکی وضعیت حقوقی ایران و فرانسه می‌توانیم از روش های تنقیح قوانین آن‌ها نیز استفاده کنیم، ۴ فاز برای تنقیح داریم که تاکنون ۳ فاز آن اجرائی شده است.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

1 پاسخ
  1. #مجلس مقتدر
    #مجلس مقتدر گفته:

    آقای ابوترابی مگر مجلس؛نمایندگان مردم؛قوه ی مقننه و… راس امور نیستند؟؟؟!!! مگرناکارآمد،بی عرضه و فرمایشی هستن که امروز سردارکمالی بخودش اجازه میده اینجوری به ۳۰۰ نفر که حداقل ۱۰سال رویه یه طرحی مطالعه کردن و این طرح از فیلترهایه مختلفی گذشته به این صراحت توهین کنه؟؟؟!!! برید در کانال اینستاگرامش ببینید چه توهینهایی در روزه روشن براه انداخته؛آیا مملکت قانون نداره؟؟؟!!! ایشان طرح اصلاح قانون نظام وظیفه را طرحی ضدملی و حاصل تفکر لیبرالیستی خواندند و با هشتک ضدملی و تفکر لیبرالیستی در زیره پستشون فرمودند حداقل تا ۱۰سال آینده مطرح کردنه این طرحها موضوعیت نداره و همچنین اضافه نمودند که سربازی و ارتش حرفه ای که برخی ازش حرف میزنن مثلا در آمریکا چون اونها تهاجم را در دستور کار دارند نسبت به هرکشوری در اصل نوع سربازیشون مزدوری هست نه حرفه ای؛به ایشان بفرمایید مردم هم دیگر برایه تفکره داعشیه شما پا نمیکوبند و لطفا با صراحتی که از استیضاح و تفکر و بی تدبیری و عدم مدیریتهایه زنگنه صحبت کردید و به مناظره دعوتش کردید صدبرابرش در این مساله که خواسته ی میلیونیه مردم هست مایه بگذارید

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.