ابوالفضل ابوترابی

اصلاح ساختار دولت در چه شرایطی محقق می‌شود؟

خانه ملت: ابوالفضل ابوترابی در خصوص اینکه آیا می‌توان تفکیک بخش بازرگانی از وزارت صمت، اظهار داشت: این را نمی‌توان اصلاح ساختار دانست بلکه نوعی بازی با اسم‌ها است. متاسفانه در ۵۰ سال اخیر ۱۲ بار وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت بازرگانی و وزارت صنعت و معدن در یکدیگر ادغام یا تفکیک شده‌اند و مدام اسم بازی را در این وزارتخانه‌ها شاهد بوده‌ایم.

عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه به طور میانگین هر ۷ سال یک بار تفکیک یا ادغام وزارت خانه‌ها را مشاهده کرده‌ایم، بیان کرد: در دنیا کم نظیر است که این اتفاقات رخ دهد و نمی‌توان این روند را اصلاح ساختار دولت دانست. حتما مشکلی وجود داشت که این وزارتخانه‌ها در یکدیگر ادغام شدند و اکنون تفکیک آن‌ها مشکلی را حل نمی‌کند.

ابوترابی با بیان اینکه این بازی‌های شکلی، اشتباه محض است و باید اصلاح ساختاری کنیم، ادامه داد: باید کار مردم را به مردم بسپاریم که توسط شوراهای شهر و روستاها یعنی در قالب مدیریت جامع شهری و روستایی انجام شود.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر وزارتخانه را باید حداکثر با ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر کارمند اداره کنیم، گفت: در فرانسه هر وزارتخانه را با ۲۰۰ نیرو اداره می‌کنند و در ساختمانی یک طبقه و کوچک فعالیت دارند و تمام امور را با واگذاری به شوراهای شهر، روستاها، شهرداران و دهیاران برون سپاری کرده‌اند.

ابوترابی اظهار داشت: تفکیک بازرگانی از صنعت و معدن مانند این است که در شب تاریک و هنگامی که جاده لغزنده است و در سراشیبی قرار داریم، راننده اتوبوس را عوض کنیم که این کار عین اشتباه است و نباید در جنگ اقتصادی، فرماندهی را تفکیک کنیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تفکیک وزارتخانه بازرگانی حدود ۲ هزار میلیارد تومان هزینه دارد و از فردای تفکیک مردم نیز وقتی به ادارات زیر مجموعه وزارتخانه مراجعه می‌کنند معطل می‌مانند زیرا حکم روسای ادارات به موقع صادر نمی‍‌شود و دبیرخانه و معاونین مشخص نشده‌اند و سر ساختمان‌ها و ماشین‌های ادارات نیز دعوا می‌شود.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.