ابوالفضل ابوترابی

برخی نمایندگان برای انصراف از استیضاح‌ها آپارتمان گرفته‌اند

فارس: ابوالفضل ابوترابی اظهار داشت: جدیدا برخی‌ها موضوع نظام پارلمانی را مطرح می‌کنند، بنده اعتقاد دارم قانون اساسی ما خیلی مترقی بوده و توسط افراد بسیار بزرگ، خوش فکر و آینده نگر تدوین شده است.

وی افزود: نظام پارلمانی نظامی است که در این وضعیت فعلی می‌تواند خطرناک باشد و اصلا مانع فسادهای عجیب و غریب نمی‌شود لذا نمایندگان مجلس اگر بخواهند آن را انتخاب کنند باعث می‌شود فساد عجیب و عظیمی در مجلس و برای نمایندگان به وجود آید بنابراین ما نباید موانع فساد را خراب کنیم.

ابرترابی ادامه داد: در استیضاح وزرا لیستی در مجلس نهم و دهم  داریم که آپارتمان‌هایی برای عدم استیضاح آن وزیر به نمایندگان داده شده یعنی به نمایندگانی آپارتمان داده شده که استیضاح از وزیر را منتفی کردند که این لیست به شورای نگهبان هم داده شده است؛ پس می‌بینیم که فساد این چنینی هم وجود دارد.

این نماینده مجلس در ادامه افزود: بسیاری از رد صلاحیت‌ها هم به همین دلیل بوده است. قرائن و شواهد را که می‌بینیم متوجه می‌شویم که با توجه به گزارشات ارائه شده این موارد با گزارشات و مستند دیگر در شورای نگهبان دستگاه‌های امنیتی نظامی انتظامی و اطلاعاتی سازگار است.

نماینده نجف آباد، تیران و کرون در ادامه بیان کرد: نظام پارلمانی خطر بالقوه‌ای است، مردم را هم تا حد زیادی از دموکراسی دور می‌کند و از نظر من بسیار خطرناک است البته نظر اکثریت و قاطع مردم هم مشخص نمی‌شود.

ابوترابی خاطر نشان کرد: همیشه باید یک تضارب آرایی بین پارلمان و رئیس جمهور وجود داشته باشد؛ اگر بخواهیم وضعیت ایده‌آلی داشته باشیم باید اختلافاتی وجود داشته باشد تا به نفع مردم بهترین وضعیت اتفاق بیفتد.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

1 پاسخ
  1. #مجلس مقتدر
    #مجلس مقتدر گفته:

    این حجم فساد نمی گذارد مملکت آباد شود؛اینکه در پشت صحنه ناجوانمردانه بازی بشه تا طرحها و مصوبات ره به جایی نبرد واقعا باعثه تاسفه؛اون فردی که نماینده ی مردم است و دنیاداری میکند درصورتیکه دنیا رو بهش بدن نمیبایست ذره ای از خط مردم و مطالبات و حقشون ‌کوتاه بیاد و زاویه پیدا کنه میبایست به اشد مجازات محکوم شوند تا درس عبرتی باشد برای سایرین و تمام افراد منفعت طلب و مقاوم در برابر اصلاحات مثبت نیز جایگزین با افراد قانون مدار و مردمی میبایست شوند تا رنگ خوشی رو در این مملکت ببینیم؛به شخصه زندگیم با این بازیهای جناحی و استبدادی داره از هم میپاشه و به شما نمایندگان مردمی،مجلس،قوه ی مقننه و…عاجزانه التماس میکنم که ذره ای و ثانیه ای از پیگیری و به سرانجام رساندن مهمترین طرح ملی که اصلاح نظام وظیفه است و ارائه دادید پاپس نکشید و جلویه ظلم،استبداد،سنگ اندازیها،مقاومتها،اعمال نفوذها و…به جد بایستید؛به امید رفع حصر میلیونی مردم،انگیزه و امید به آینده و بازگشت اعتماد بین مردم و مسئولین با دید منطقی و مجلسی مقتدر

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.