رونق تولید

روستای میرآباد شهرستان تیران و کرون یک‌ هفته است آب ندارد

آنا: ابوالفضل ابوترابی با اشاره به درخواست مجمع نمایندگان استان اصفهان مبنی بر راه‌اندازی ستاد احیای زاینده‌رود اظهار کرد: متأسفانه با سیلاب‌های اخیر ۵۰ میلیارد متر مکعب آب از کشور خارج شد و به خلیج فارس رفت و برای خوزستان هم هزینه‌های سنگینی ایجاد کرد.

وی افزود: اگر ۱۰ درصد آبی که خوزستان را با خود برد مدیریت شده و به فلات مرکزی و استان‌های یزد، اصفهان،‌ چهارمحال و بختیاری و تا حدودی هم به کرمان آمده بود، حداقل مشکل سه سال آب آشامیدنی این چند استان را حل می‌کرد.

نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی با تأکید براینکه این اشتباهات را نباید فراموش کنیم تا بتوانیم جلوی تکرار آن را بگیریم،‌ تصریح کرد: پشت سد زاینده‌رود فقط حدود ۵۰ درصد آب وجود دارد و ما در استان برای کشاورزی و حتی آب شرب هم دچار محدودیت هستیم.

ابوترابی با انتقاد از اینکه خسارات سیلابی که به خلیج فارس سرازیر شد ناشی از بی‌تدبیری‌ای بود که به‌دلیل جدی نگرفتن گوشزد مسئولان نظام، دلسوزان و از جمله نمایندگان استان اصفهان رخ داد گفت: سرمایه‌ای که می‌توانست مشکل آب کشور را حل کند خسارات زیادی را متوجه خوزستان کرد.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون هم راهکار همان ستاد احیای زاینده‌رود و مهار سیلاب‌هایی است که به سمت خوزستان می‌رود.

وی تأکید کرد: با ایجاد سدهای بهشت‌آباد و بختیار، روی رودخانه دز می‌توانیم سیلاب‌های وحشتناکی که ممکن است در آینده با آن مواجه باشیم را مهار کنیم و در صورت نیاز آب را به فلات مرکزی ایران انتقال دهیم.

ابوترابی با تصریح اینکه مردم در فلات مرکزی هنوز به‌شدت دچار کمبود آب حتی آب شرب هستند، اظهار کرد: اکنون روستاهایی هستند که یک قطره آب آشامیدنی ندارند، از جمله روستای میرآباد در شهرستان تیران و کرون که الان هفت روز است آب ندارد و یا برخی روستاهای مهردشت.

وی با انتقاد از اینکه متأسفانه مسئولان خوزستان و چهارمحال و بختیاری نگاه ملی به موضوع نداشتند، گفت: نگاه‌های پوپولیستی به مسئله آب باعث شد آن ظرفیت بسیار عظیم سیلاب که می‌توانستیم مهار کنیم، به عاملی مخرب تبدیل شود و اکنون هم ستاد احیای زاینده‌رود بهترین گزینه برای جبران این خسارات است.

وی خاطرنشان کرد: هفته گذشته جلسه‌ای در این زمینه تشکیل شد اما متأسفانه از استان اصفهان نه استاندار حضور داشت و نه نمایندگان که این کم‌کاری‌ها باید جبران شود.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.