ابوالفضل ابوترابی

تقسیم کار بولتون و پمپئو برای مذاکره با ایران

خانه ملت: عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است دستگاه دیپلماسی نباید دولت آمریکا را به دو بخش کندرو و تندرو تقسیم کرده و فریب مذاکره با بخش کندرو را خورد.

ابوالفضل ابوترابی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در حرم مطهر امام راحل(ره) گفت: حضرت آیت الله خامنه‌ای اقدامات آمریکایی ها برای نزدیک شدن به ایران را توطئه دیگری می دانند که هرگز نباید انجام پذیرد.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه سیاست‌های کاخ سفید برای تسلیم کردن جمهوری اسلامی دائما در حال تغییر بوده اما هدف اصلی آنها همان است، اظهار داشت: در حال حاضر در دولت آمریکا تقسیم کار با محوریت سازمان سیا انجام شده است.

وی افزود: یک گروه که امثال ترامپ و وزیر خارجه آمریکا هستند که ادعا دارند بدون تغییر نظام ایران قصد دارند اقدامات مثبتی انجام دهند و گروه دیگر با محوریت جان بولتون است که دم از تغییر نظام می زنند لذا سازمان سیا تقسیم کاری در کاخ سفید صورت داده که ما نباید فریب آنها را بخوریم.

ابوترابی همچنین به آخرین سفر ظریف به نیویورک اشاره کرد و یادآور شد: پیش از این نیز دستگاه دیپلماسی فریب سیاست های آمریکا را در جریان برجام خورده بود و الان نیز مجددا به سمت آنها حرکت کرد و در سفر نیویورک با سناتور آمریکایی که با وزارت خارجه این کشور هماهنگ بود دیدار کرد و تصور می کند با گروه کندروی آمریکا می تواند وارد مذاکره شود.

وی در ادامه همچنین به سفر نخست وزیر ژاپن به ایران اشاره و بیان کرد: او نیز حامل پیام میانجی‌گری است در حالی که این مسیری نیست که ما بخواهیم به آن سمت برویم و باید با نگاه به درون توان داخلی را فعال کرده که از وضع فعلی نجات پیدا کنیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به دسیسه‌های آمریکا برای استعمار جدید خاطرنشان کرد: فرقی میان پمپئو و بولتون در سیاست‌ خارجی کلی آمریکا وجود ندارد و نباید این دولت را به دو قسمت تندرو و کندرو تقسیم کرد چرا که پرونده ایران و براندازی نظام آن همواره از طرق مختلف روی میز آنها است.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.