ابوالفضل ابوترابی

لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده، شوراها و دهیاری‌ها را خلع سلاح می‌کند

لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده، شوراها و دهیاری‌ها را خلع سلاح می‌کند

پانا: ابوالفضل ابوترابی درباره بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده که اکنون در دستور کار مجلس شورای اسلامی است و اعتراض اعضای شورای شهر تهران به این لایحه اظهار کرد: این لایحه از یک جهت برای تولید کنندگان و صنعتگران بسیار خوب است ولی یک سری معایب دارد که می‌توان به عدم اخذ عوارض از سوی شهرداری‌ها و کاهش درآمدهای شهرداری‌ها اشاره کرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی افزود: اگر عوارض شهری به خزانه دولت نرود، همچنان در اختیار شهرداری‌ها قرار می‌گیرد و این امر مشکلی را ایجاد نمی‌کند و بسیار خوب است و کسی هم به آن معترض نمی‌شود اما با تصویب لایحه مالیات بر ارزش افزوده این موضوع نادیده گرفته می‌شود و عوارض به خزانه دولت واریز می‌شود و منجر به کاهش درآمدهای شهرداری می‌شود.

وی افزود: نکته دیگری که در باب معایب لایحه مالیات بر ارزش افزوده وجود دارد این است که می‌خواهند همه امکانات در روستاها را به بنیاد مسکن بدهند. اکنون بنیاد مسکن رقیب روستاها و دهیاری‌ها است که این موضوع اشتباه است. اگر بتوانیم این دو اشتباه را در لایحه مذکور تصحیح کنیم، به نظر می‌رسد مشکل خاصی در تصویب لایحه مالیات بر ارزش افزوده نداشته باشیم.

ابوترابی با تأکید بر اینکه اعضای کمیسیون شوراها با لایحه مالیات بر ارزش افزوده مخالف هستند، گفت: در این لایحه باید تبصره ۸ ماده ۳۹ که متعلق به روستاها است و همچنین مواد ۳ و ۷ لایحه مذکور که درباره شوراها است اصلاح شود چون این موارد به شدت شوراها و دهیاری‌ها را خلع سلاح می‌کند و از حیز انتفاع می‌اندازد. البته در صحبت‌هایی هم که با کمیسیون اقتصادی که کمیسیون اصلی این لایحه است داشتیم، اعضای این کمیسون هم موافق اصلاح مواد مذکور هستند.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.