ابوالفضل ابوترابی

خالی بودن ۷۰درصد از پست های قوه قضاییه

خالی بودن ۷۰درصد از پست های قوه قضاییه

فارس: ابوالفضل ابوترابی گفت:وضعیت جذب کارمندان دستگاه قضایی نامطلوب است، و این در حالی است که یک سوم پست‌های آن کارمند هستند و حدود ۷۰ درصد پست‌های این قوه خالی از حکم و کارمند است و نبود کارمند در دستگاه قضایی نیز به شدت باعث کاهش کیفیت کار می‌شود.

وی افزود: بحران کمبود کارمند در دستگاه قضایی اثر منفی روی قضاوت قضات دارد، چرا که اگر آنها به تعداد کافی کارمند در اختیار نداشته باشند، نمی‌توانند به طور صحیح قضاوت کنند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس تصریح کرد: دستگاه قضایی در حالی با کمبود شدید نیرو مواجه شده که از سال ۹۶ بیش از هفت هزار نفر در پی قبولی در آزمون استخدامی قوه قضائیه گزینش شده‌اند، اما همچنان بلاتکلیف هستند و زندگی آنها مختل شده است.

وی اظهار داشت: تعدادی از این افراد با اطمینان از اینکه شغلشان از این طریق تامین می‌شود، ازدواج کرده‌اند، اما هنوز نتوانسته‌اند مشغول به کار شوند و هیچ فردی نیز در این مورد پاسخگوی آنها نیست.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: دستگاه قضایی در رابطه با ضرورت تعیین تکلیف این افراد با سازمان برنامه و بودجه مکاتبه کرده است، اما این سازمان پاسخگو نیست، ضمن اینکه سازمان اداری و استخدامی کشوری هم ردیف و شماره برای استخدام آنها را نمی‌دهد و مشکل نبود بودجه را بهانه قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون از سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی کشوری درخواست می کنیم تا وظیفه قانونی خود را در این مورد انجام دهند.

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

ابوالفضل ابوترابی

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.